Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Názory
4. 7. 2019 17:45

Zemřel novinář Vladimír Kučera. Připomeňte si jeho blogy na Aktuálně.cz

Vladimír Kučera, dlouholetý moderátor televizního pořadu Historie.cs, zemřel ve čtvrtek 4. července 2019 ve věku 72 let. Od ledna 1990 pracoval v několika denících, spoluzakládal deník Prostor. Od roku 1998 byl na volné noze coby komentátor a autor scénářů k televizním dokumentům. Za svou novinářskou tvorbu obdržel novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2016. V letech 2015 až 2018 byl také blogerem Aktuálně.cz, publikoval tu několik desítek textů. Nejčastěji zkoumal souvislosti mezi moderní historií a současností, často se dělil i o své bohaté životní a novinářské zkušenosti.
Foto: Jakub Plíhal

Milí kolegové novináři, mějte více sebeúcty (srpen 2018)

http://blog.aktualne.cz/blogy/vladimir-kucera.php?itemid=32318

"Stále ještě si myslím, že novinařina je v podání mnohých kolegyň a kolegů náročné, složité a úctyhodné řemeslo. Zaplevelit ho půtkami se Zemanem není důstojné.

Zdá se mi, že jednoznačně platí: diskutovat o Zemanových výrocích vůči novinářům = ztrácet sebeúctu. Tím, že se jím, milí přátelé, tolik interesujete, klesáte na jeho úroveň. Což je v poslední době nikoliv pokles, ale strmý pád."

 

Právě se děje

před 11 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy