Martin Fendrych Martin Fendrych |
27. 10. 2020 8:29

Změny na křižovatce v Praze mezi Povltavskou, jež vede od tunelu Blanka, a Bulovkou

Nové řešení těžko řešitelné situace nedaleko nemocnice Bulovky v Praze.
Komplikovaná situace na křižovatce Povltavská Bulovka. Úsek se přestavuje, cyklista nemá kam se vrtnout.
Upravuje se křižovatka Povltavská - B ulovka a Praha hledá ideální řešení. Cyklista musí s kolem do silnice, proti jedou vozy.
Přestavuje se křižovatka Povltavská - Bulovka a Praha hledá,  jak vyhovět autům i cyklistům.
Změna začíná, cyklista by mohl i po tomto přechodu i jet v sedle, ale auta pak mají přednost. Jede jich strašně moc a smějí se pohybovat padesátkou.
Foto: Martin Fendrych
Současné vedení Prahy se snaží vyjít cyklistům v hlavním městě vstříc, ale prim hrají stále auta a pro cyklistu je cesta často velmi riskantní.

Současné vedení Prahy se snaží vyjít cyklistům v hlavním městě vstříc, ale prim hrají stále auta a pro cyklistu je cesta často velmi riskantní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Sparta kvůli šíření covidu v Česku nejspíš přijde o Spenglerův pohár

Hokejisté Sparty zřejmě nebudou startovat v závěru prosince na Spenglerově poháru v Davosu. Důvodem jsou aktuální pandemická opatření ve Švýcarsku. Tamní vláda totiž zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí a všichni čeští občané musí bez ohledu na očkování při vstupu do Švýcarska předložit negativní test a nastoupit desetidenní karanténu.

A právě povinná karanténa reálně hráčům Sparty brání v účasti na slavném turnaji. Spenglerův pohár startuje v neděli 26. prosince a Pražané mají ve čtvrtek 23. prosince naplánovaný zápas 34. kola extraligy proti Třinci.

Podle prezidenta turnaje Marca Gianoly organizátoři momentálně zvažují všechny možnosti. "Důležité je, že turnaj se může v nějaké podobě uskutečnit," řekl Gianola. Spartu by podle informací deníku Tages-Anzeiger mohl nahradit některý ze švýcarských týmů.

Podle aktuálního plánu bude na Spenglerově poháru vedle domácího Davosu startovat tým Ambri-Piotta. Dalšími účastníky jsou Kanada, švédská Frölunda a KalPa Kuopio z Finska.

před 21 minutami

Za vynesení odposlechů lobbisty Janouška a primátora Béma navrhl státní zástupce pro exministra Bártu i zpravodajce Petržílka podmíněné tresty

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Dluhy českých domácností přesáhly dva biliony korun

Dluhy českých domácností přesáhly dva biliony korun. Za říjen stouply o 17 miliard korun, proti loňskému říjnu vzrostly o 172,3 miliardy korun. Zadlužení firem vzrostlo na 1,22 bilionu korun. Proti konci září bylo vyšší o 19,8 miliardy korun a meziročně o 40,2 miliardy Kč. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Dluhy domácností byly ke konci října 2,014 bilionu korun. Rostou od února 2016. Nad bilion korun se poprvé dostaly v červnu 2010, úroveň 1,5 bilionu převýšily v září 2017.

Další zprávy