reklama
 
 

Politikář: Kalousek propadl kultu voodoo, nemohl jinak

30. 5. 2014 16:30
Hašek versus Jágr. Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb 2018 začala dřív, než se čekalo.

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Zde jsou výpisky z uplynulého propršeného týdne. Však to znáte: Svatba, pohřeb, pohřeb, svatba, pohřeb, pohřeb.

* * * O orgie demokracie zvané volby projevilo zájem rekordních 18 procent obyvatelstva. Teď se těšíme, až Radek John rozdá plat europoslance, jak slíbil na plakátech (o tom, jestli to bude zrovna jeho plat, nic neříkal). A když ne, zažalujeme ho pro podvod.

* * * Tomio Okamura si podle iDnes.cz v úterý posypal hlavu kvůli nevhodně zvolenému tématu boje proti přílivu nepřizpůsobivých imigrantů. Aby nedošlo k omylu: lítost kajícníkova nespočívala v omluvě za rasistický a obšlehnutý plakát s černou ovcí, nýbrž v poznání, že "to bude aktuální až v příštích letech, ale to už bude pozdě". Okamura prostě předběhl dobu, že jsme ho nevolili, je naše chyba a následky si máme přičíst sami. Hustá sebereflexe.

* * * Mezitím vyšlo najevo, jak Miroslav Kalousek naložil s obscénním obrazem Miloše Zemana, který mu hlava státu udělila k narozeninám. Plátno postavil na skříň v poslaneckém klubu TOP 09 & Starostové a položil před něj šest šipek. Popřel ale, že by portrét sloužil jako terč: „Ten obraz je natolik tvrdý, že by se do něj ani žádná šipka nedala zapíchnout."

Ad hoc ustavená poslanecká komise přesto rozjela vyšetřování. Na první zasedání si pozvala Kalouska a soudního znalce v oboru voodoo. Kromě toho hodlá zároveň zjistit, kdo házel houbou, vyryl do lavice prvního vicepremiéra kosočtverec a ucpal pisoár v prvním patře křídou.

* * * Dominik Hašek se obul do Jaromíra Jágra. Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb 2018 začala dřív, než se čekalo. Zatím probíhá v rukavičkách, ale divili bychom se, kdyby číslo 68 v superdebatě nevytáhlo, proč jeho soupeř nosil ausgerechnet číslo 39. A to rozhodne. Téma vyrovnání se s minulostí bude klíčové i tentokrát.

* * * Senátor Vladimír Dryml (ex-KSČ, ex-ČSSD, ex-SPOZ, aktuálně kandidát strany České Suverenita) se rozhodl rozmazávat pokutu, kterou od imunitního výboru dostal za to, že jako ředitel vrchlabské nemocnice pravil k jemenskému lékaři z královéhradecké záchranky: "Vrať se, odkud jsi přišel".

Prý nic rasistického, normální výměna názorů, odvolal se Dryml. Neúspěšně. Na podzim mu končí mandát v parlamentu, takže když nic jiného, do další politické kariéry má alespoň kvalitní motto.

* * * Radnice Prahy 1, pod kterou spadají i malebné starobylé uličky poseté vulgárními obchody s předraženým suvenýrním hnusem, se rozhodla přitvrdit ve svém boji proti pouličním umělcům. Správně, před volbami je potřeba vyladit priority a vyhmátnout, co občanům opravdu vadí.

* * * Už i za kanálem konečně přišli na to, co dávno před lety věděl Vladimír Špidla: zdroje tu jsou. A rozhodli se započítávat do britské ekonomiky i prostituci a prodej drog, čímž plánují zvýšit HDP o deset miliard liber. Jenom? Na to u nás stačí Václavák. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 30. 5. 2014 16:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama