reklama
 
 

Politikář: Karel bude řečnit z playbacku, zničí Tomia

28. 2. 2014 16:45
V každém případě stoupne spotřeba antidepresiv v řadách parlamentních stenografů.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Kauzou tohoto týdne byla spotřeba antidepresiv v České televizi, kde, jak oznámili tamní odboráři, panuje prostředí „plné strachu, marnosti a beznaděje", které potlačuje „tvůrčí invenci". Pokud zrovna nejste dekadentní básník, máte to dost blbý.

Věc uvedla na pravou míru až závodní lékařka, podle které se prášky neládují jen zaměstnanci Kavčích hor, ale všichni televizní koncesionáři. To známe. Také přepínáte mezi strachem, marností a beznadějí?

* A co hůř: prezident republiky, místo aby rozptýlil blbou náladu zdeprimovaných spoluobčanů, odjel bavit Evropský parlament. Zcela principiálně se tu vymezil vůči projektu společného evropského sýra. Prohlásil, že úsporná žárovka u něj na chalupě vrhá světlo jako v márnici a že steak v parlamentní restauraci připomínal žvýkačku. Doporučil prokopat kanál Dunaj - Odra - Labe a nakonec se vlastními silami vyprostil z výtahu, ve kterém ho někdo preventivně zablokoval, protože poslanci zrovna schvalovali novou tabákovou směrnici.

* Hnutí ANO 2011 opět vyhmátlo další z palčivých problémů naší země a v jeho tvůrčí dílně začal kvasit návrh na omezení minutáže poslaneckých projevů. Kritici namítají, že nezaslouženou výhodu získají rychlemluvící jedinci jako Tomio Okamura, kdežto jiným k verbálnímu sprintu nepomůže ani dvoufázový trénink s řečovým terapeutem. Tým Karla Schwarzenberga dokonce uvažuje, že předsedovy proslovy nahraje předem a pak je pustí v trojnásobném zrychlení. Karel tedy bude řečnit pouze na playback.

V každém případě stoupne spotřeba antidepresiv v řadách parlamentních stenografů.

* Budoucnost samotné Poslanecké sněmovny je ovšem značně nejistá, protože na Hrad mezitím dorazilo osmnáct speciálních odstřelovacích pušek CZ 750 SNIPER s účinným dostřelem 800 metrů (to bude stačit), optickými zaměřovači, nočním viděním, laserovými dálkoměry, mobilní meteostanicí a na míru šitými přenosnými kufry.

Mimochodem, jde zhruba o dvojnásobné množství, než jaké bylo v akci na střechách kolem Majdanu.

* Neplacených externích hradních poradců z řad protagonistů Rusnokovy vlády stále přibývá. To asi bude nějaké nedorozumění, protože Miloš Zeman před volbami přece říkal, že poradce mu budou dělat skuteční ministři, ne bývalí ministři. Ale on taky třeba říkal, že by si na Hrad „určitě vzal tajemníka, určitě šoféra a to by bylo všechno".

* Pitoreskní sestavu letošních eurolídrů obohatil Radek John. Jeho loutkovodič Vít Bárta při této příležitosti publikoval jímavé laudatio, z něhož vyjímáme: „A to, že Radek po takovéto zkušenosti v sobě dokázal najít vnitřní sílu a odhodlání k tomu, aby i nadále hájil před mocnými tohoto systému běžné občany naší země, kteří ho ve své většině nedokázali pochopit a ocenit, ho činí v mých očích skutečným hrdinou dnešní doby."

Obáváme se, že běžný občan hrdinství kandidáta ocení tak maximálně po deseti lahvích těžkého francouzského vína.

* Zaplaťpánbůh existují jistoty, které přetrvávají bez ohledu na volby a podobné pofidérnosti. Například v sobotu začíná Matějská pouť, pořádá Kočka s.r.o. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 28. 2. 2014 16:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama