Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
9. 6. 2017 15:55

Politikář: Libido americké elity. Nejen hlava a nohy, seznam politických orgánů je mnohem delší

V šesté nejmírumilovnější zemi světa propukla volební kampaň. Facebook se plní fotkami ozbrojených politiků.
Foto: Zoom Team / Shutterstock.com

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Dobrý den, milí čtenáři, ahoj lidi, jak se máte?

V České republice, podle Světového mírového indexu šesté nejmírumilovnější zemi světa, konečně propukla volební kampaň. Což se pozná podle toho, že přibývá politiků, kteří se fotí se střelnými zbraněmi a dávají to na Facebook.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, podle průzkumu 5. nejpopulárnější politička v republice, se pochlubila veselým snímkem z dětského dne, na kterém míří hlavní přímo na fotografa. Úplně mě to nabilo energií, napište mi, co si o tom myslíte!

Parlament mezitím usilovně kutá nad zákonem, jak zapojit ozbrojené civilní obyvatelstvo do obrany státu. Nejvyšší Světový mírový index má Island, na posledním 163. místě se nachází Sýrie a před ní Afghánistán s Irákem.

* * * Politika se nedělá nohama, ale hlavou, mozkem, informovala tento týden hlava státu, byvši dotazována na hodnocení svého zdravotního stavu.

To je, jako u Zemana obvykle, jen půl pravdy. Politika se dělá vším možným, například brzlíkem, někteří borci stříhají ušima, velmi důležité bývají ruce a paže, do vzduchu zaťaté pěsti, železný stisk Macron vs. Trump, zdvižené pravice a vztyčené prostředníčky, salutování; nezapomínejme ale ani na žlučník, chrup a tak dále. Seznam politických orgánů je dlouhý.

Jo - a taky srdcem. Nejvyšší představitel země, který ho má na pravém místě, se pozná například tak, že když zemře nějaká jedinečná osobnost, spojená s šířením dobrého jména vlasti, tak to státník veřejně zaznamená, zmíní a vyzdvihne její zásluhy. Taky může vyslovit lítost a soustrast, poslat věnec atd. Tak se například pečuje o kulturní dědictví, ale i o národní hrdost a sounáležitost. Kromě jiného se to na vysoké úrovni dělá ze slušnosti.

Miloš Zeman k Jiřímu Bělohlávkovi mlčel jako hrob.

Klubu českého pohraničí poslal pozdravný dopis. Tady je Zemanovo pojetí národní hrdosti, její pramen.

* * * Místopředseda ÚV KŠCM pro ideově politickou práci a komunikaci Josef Skála se u příležitosti 70. výročí Marshallova plánu, tohoto neblaze proslulého kukaččího vejcete mezinárodního imperialismu, zamyslel nad dějinami. Na článku oceňujeme tradiční a barvitou slovní zásobu: Appeasement nebyl naivním úletem. Byl to zákeřný podraz. V Hitlera vkládal třídní naděje. Stály mu i za mnichovanské zrady. Blitzkrieg to křivákům vrátil s úroky. A také: Bestii zlámal vaz až Sovětský svaz. (Rýmuje se to teprve po úspěšném paktu Molotov-Ribbentrop, pozn. naší red.)

Dál citujme výběrově: Libido americké elity odtajnila Trumanova doktrína. - Bičem byl jaderný monopol. Truman jím harašil už na Postupimské konferenci. Došlo však na slova Kominterny. - Marshallův plán … trval na zrušení všeho, co stálo v cestě americké expanzi. Její kořistí, dostupnou po válce hluboko pod cenou, se stalo rodinné stříbro desítek zemí. - Naše země si to odepřela. Do koalice ochotných proti zemi, jíž vděčí za záchranu před genocidou, se hrne až teď. Až coby kolonie cizího kapitálu po sametovém švindlu. Mindrák z toho, jak se rozhodla před 70 lety, má jen fanatik s IQ tykve.

Konec informace pro koaliční partnery KSČM (ÚV sídlí na stejné adrese jako Klub českého pohraničí). A pro zájemce o libido americké elity. Tykvi čest!

* * * Lubomír Zaorálek si posteskl, že lidi nám málo čtou, a volební program sociální demokracie (preference 10 procent) už vůbec. Má pravdu, místopředseda pro programové otázky. Alfabetickou kulturu už dávno vytlačila ikonická, a kdo si toho ještě nevšiml, ať si prostuduje Facebook Andreje Babiše (preference 31 procent). Jsou tam zprávičky jako na čé té déčku, ale sorry jako.

* * * Ještě do Poslanecké sněmovny. Když schůzuje, na začátku každého dne se nejprve předčítají omluvenky. V pátek ji výjimečně a s těžkým srdcem poslal kromě notorických absentérů také poslanec Babiš, a to z pracovních důvodů. Viz odpolední Facebook níže.

Makáme. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

Další zprávy