Blogy a názory | Názory
27. 12. 2018 11:55

Apokalyptický říjen, bezbožník Nohavica, Babišův rukopis. 10 nej blogů roku 2018

Rok 2018 popsali blogeři Aktuálně.cz ve více než dvou tisících textů. Z těch, které vzbudily široký ohlas, jsme vybrali deset (možná) nejzajímavějších.

Blogery, na které se ve výběru nedostalo, prosíme o pochopení a shovívavost. Čtenáře pak zveme na domovskou stránku http://blog.aktualne.cz/, kde jsou k dispozici aktuální i starší blogy všech autorů.

Foto: iStock

Michaela Pixová: "Krásný podzim" jako předzvěst apokalypsy, o které nechceme na rovinu mluvit

http://blog.aktualne.cz/blogy/michaela-pixova.php?itemid=32608

Letošní říjen, který de facto není ničím jiným než jen pokračováním jednoho dlouhatánského jednolitého léta a devastujícího sucha, se mezi lidmi těší lichotivým souslovím, jako například "nádherné počasí", "babí léto" nebo "krásný podzim". Vyjadřují se tak lidé na ulici, na Facebooku, známí a přátelé, ale dokonce i média. Za vrchol absurdity pak považuji všelijaké "sliby meteorologů", kteří pro nás mají dobré zprávy v podobě pokračujícího "babího léta" uprostřed října, nebo "příslib sluníčka" a podobně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy