Blogy a názory | Názory
27. 12. 2018 11:55

Apokalyptický říjen, bezbožník Nohavica, Babišův rukopis. 10 nej blogů roku 2018

Rok 2018 popsali blogeři Aktuálně.cz ve více než dvou tisících textů. Z těch, které vzbudily široký ohlas, jsme vybrali deset (možná) nejzajímavějších.

Blogery, na které se ve výběru nedostalo, prosíme o pochopení a shovívavost. Čtenáře pak zveme na domovskou stránku http://blog.aktualne.cz/, kde jsou k dispozici aktuální i starší blogy všech autorů.

Foto: iStock

Michaela Pixová: "Krásný podzim" jako předzvěst apokalypsy, o které nechceme na rovinu mluvit

http://blog.aktualne.cz/blogy/michaela-pixova.php?itemid=32608

Letošní říjen, který de facto není ničím jiným než jen pokračováním jednoho dlouhatánského jednolitého léta a devastujícího sucha, se mezi lidmi těší lichotivým souslovím, jako například "nádherné počasí", "babí léto" nebo "krásný podzim". Vyjadřují se tak lidé na ulici, na Facebooku, známí a přátelé, ale dokonce i média. Za vrchol absurdity pak považuji všelijaké "sliby meteorologů", kteří pro nás mají dobré zprávy v podobě pokračujícího "babího léta" uprostřed října, nebo "příslib sluníčka" a podobně.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy