Jan Lipold ČTK Jan Lipold, ČTK | Názory
7. 7. 2016 16:20

Fotoblog: Sejdou se Zeman, Brežněv a Bush tam za vodou v rákosí...

Fotoblog: Sejdou se Zeman, Brežněv a Bush tam za vodou v rákosí...
Krátkou dovolenou před nadcházejícím summitem NATO trávil vrchní velitel ozbrojených sil jako každý rok na Vysočině ve svém člunu Challenger.
Loď Kačenka, kterou vloni hlavě státu darovali - chtělo by se říct: obětovali - ve Františkových Lázních, zůstala podle očekávání v suchém doku. Pro veslování v poloze naznak je totiž naprosto nevhodná.
A teď si projděme malý archiv Zemanových kolegů vodáků, převozníků a jachtařů. Nemaje gumového člunu, sjíždí TGM rybník v Topolčiankách v classické canoi. Na háčku jeho vnuk (Herbert, nebo Leonard). Nedatovaný snímek.
Vesla se pevně drží japonský císař Akihito, na snímku z roku 2009 s císařovnou Mičiko, princeznou Kiko a vnukem.
Foto: ČTK
Český prezident v gumovém člunu na Veselském rybníce je světový originál. Podívejte se, kde a jak čeří v létě vodu jiní státníci.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy