Jan Lipold ČTK Jan Lipold, ČTK | Názory
7. 7. 2016 16:20

Fotoblog: Sejdou se Zeman, Brežněv a Bush tam za vodou v rákosí...

Fotoblog: Sejdou se Zeman, Brežněv a Bush tam za vodou v rákosí...
Krátkou dovolenou před nadcházejícím summitem NATO trávil vrchní velitel ozbrojených sil jako každý rok na Vysočině ve svém člunu Challenger.
Loď Kačenka, kterou vloni hlavě státu darovali - chtělo by se říct: obětovali - ve Františkových Lázních, zůstala podle očekávání v suchém doku. Pro veslování v poloze naznak je totiž naprosto nevhodná.
A teď si projděme malý archiv Zemanových kolegů vodáků, převozníků a jachtařů. Nemaje gumového člunu, sjíždí TGM rybník v Topolčiankách v classické canoi. Na háčku jeho vnuk (Herbert, nebo Leonard). Nedatovaný snímek.
Vesla se pevně drží japonský císař Akihito, na snímku z roku 2009 s císařovnou Mičiko, princeznou Kiko a vnukem.
Foto: ČTK
Český prezident v gumovém člunu na Veselském rybníce je světový originál. Podívejte se, kde a jak čeří v létě vodu jiní státníci.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Britská zpěvačka Marianne Faithfullová má koronavirus, její stav je stabilizovaný

Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice. Stav třiasedmdesátileté umělkyně je stabilizovaný, uvedla v neděli s odvoláním na jejího agenta Francoise Ravarda agentura PA. "Všichni si přejeme její brzké a plné uzdravení," řekl Revard.

Faithfullová se proslavila mimo jiné písní As Tears Go By, kterou v 60. letech napsali členové kapely Rolling Stones Mick Jagger a Keith Richards. S frontmanem skupiny Jaggerem Faithfullová jeden čas i chodila. Měla i úspěšnou sólovou kariéru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion eur věnoval nemocnici v Barceloně také Xavi

Bývalý záložník Barcelony Xavi následoval příklad svého někdejšího spoluhráče a později trenéra Pepa Guardioly a také on věnoval milion eur (27,7 milionu korun) nemocnici v Barceloně. Ta peníze využije na nákup pomůcek pro ošetřující personál i pro pacienty s nemocí Covid-19.

Čtyřicetiletý Xavi, jenž v současnosti trénuje katarský klub Al Sád, je barcelonským odchovancem a s klubem vyhrál osmkrát španělskou ligu a čtyřikrát Ligu mistrů.

Milion eur na boj s koronavirem už věnoval také bývalý Xaviho spoluhráč Lionel Messi, jenž částku rozdělil mezi barcelonskou nemocnici a lékařská zařízení v rodné Argentině.

Fotbalisté Barcelony se také po dobu krize vzdají 70 procent platu, aby přispěli na mzdy ostatních zaměstnanců. Španělská liga byla přerušena v polovině března a její restart je podobně jako u dalších evropských soutěží v nedohlednu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy