Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
30. 12. 2011 17:01

Interpelace: Jak to vidí Kalousek, Špidla, či Hřebejk

Připomeňme si to nejlepší z Interpelací s Tomášem Sedláčkem, Aktuálně.cz a Novou scénou ND
Foto: Ludvík Hradilek

Co si myslí Jan Hřebejk či Miloš Zeman o inteligenci českých politiků? Jak to vypadá, když ministr financí Miroslav Kalousek sáhne do peněženky či chválí svého bývalého šéfa, sociálnědemokratického expremiéra Špidlu?  Či kdo vymyslel slogan „Náš exodus - Váš exitus?", s nímž lékaři počátkem roku 2011 přitiskli ke zdi vládu?

To vše (a ještě mnohem více) jsme se dozvěděli během tří prvních Interpelací, na které Vás společně s moderátorem Tomášem Sedláčkem pozvaly Aktuálně.cz a Nová scéna Národního divadla.

Historicky první, únorové jsme zasvětili tématu Umění odejít a přivítali na nich režisérku Helenu Třeštíkovou, hudebníka, politika a podnikatele Michaela Kocába, ekonoma a člena vládní rady NERV Pavla Kohouta resp. Miloše Volemana, lékaře a jednu z mediálních tváří kampaně Děkujeme, odcházíme (v případě těch, kteří mají blog na Aktuálně.cz, na něj vede proklik ze jména).

Při druhých jsme si povídali s ministrem financí Miroslavem Kalouskem, expremiérem a bývalým evropským komisařem Vladimírem Špidlou, politoložkou Annou Matuškovou a filozofujícím biologem Stanislavem Komárkem o Umění reformovat.

Na třetí s tématem Umění (dů)vtipu zavítal expremiér Miloš Zeman, exministr Vít Bárta, advokátka Klára Samková a režisér Jan Hřebejk.

Podívejte se na některé zajímavé momenty, které pro Vás sestříhal redaktor videa Petr Protivánek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy