Co si vlastně představujeme pod pojmem revolta? Co revolty spojuje a v čem jsou naopak jiné? Má něco společného třeba 17. listopad 1989, "Arabské jaro", španělští "Rozhořčení", hnutí Occupy Wall Street a další projevy odporu proti establišmentu?
O tom všem (a jistě i dalším, tedy například také o vzpourách osobních, nejen těch dějinotvorných) právě nyní debatuje na pravidelných divadelních Interpelacích se svými hosty moderátor Tomáš Sedláček se svými hosty.
Naše pozvání (tedy Aktuálně.cz, Tomáše Sedláčka a Nové scény ND) přijali ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, Tereza Stöckelová z iniciativy ProAlt a Roman Joch, poradce premiéra pro zahraniční politiku a lidská práva.
Sledujte živě od 17 hodin v tomto článku
Na Nové scéně ND se scházíme každý měsíc již od letošního února, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci. Tentokrát ale termín vyšel shodou okolností na den, kdy Nová scéna ND uvádí premiéru (pro zajímavost: jde o hru Petra Zelenky Ohrožené druhy).
Tereza Stöckelová Je dobré riskovat a nebát se, to mi dal listopad '89 |
Ta začíná pouhou hodinu po Interpelacích, což by nestačilo na to, aby technici a jevištní mistři připravili scénu. Tentokrát jsme se se tedy výjimečně sešli v horním foyer Nové scény (ze kterého se skleněnou stěnou otevírá pohled do Národní třídy).
Roman Joch Podpořil bych revoltu každého proti vlastnímu egu |
Celou diskusi můžete sledovat nejen online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Ve stejném čase ji ale přenáší i Česká televize na svém druhém programu.
Co si myslí Karel Schwarzenberg o revoltách? Zatím nevíme. |
Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru. Na realizaci Interpelací a jejich přenosu na Aktuálně.cz se podílejí FAMU, Cesnet, Pražská akademická počítačová síť Pasnet a Audiovizuální centrum studentů ČVUT.