Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
24. 11. 2011 14:45

Revolta?! 17. listopad, Arabové, Wall Street v Národním

Sledujte živě Interpelace. Sedláček debatuje se Schwarzenbergem, Jochem a Stöckelovou
Roman Joch, Tereza Stöckelová a,Karel Schwarzenberg debatují s Tomášem Sedláčkem při tradičních Interpelacích
Roman Joch, Tereza Stöckelová a,Karel Schwarzenberg debatují s Tomášem Sedláčkem při tradičních Interpelacích | Foto: Josef Rabara

Co si vlastně představujeme pod pojmem revolta? Co revolty spojuje a v čem jsou naopak jiné? Má něco společného třeba 17. listopad 1989, "Arabské jaro", španělští "Rozhořčení", hnutí Occupy Wall Street a další projevy odporu proti establišmentu?

O tom všem (a jistě i dalším, tedy například také o vzpourách osobních, nejen těch dějinotvorných) právě nyní debatuje na pravidelných divadelních Interpelacích se svými hosty moderátor Tomáš Sedláček se svými hosty.

Naše pozvání (tedy Aktuálně.cz, Tomáše Sedláčka a Nové scény ND) přijali ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, Tereza Stöckelová z iniciativy ProAlt a Roman Joch, poradce premiéra pro zahraniční politiku a lidská práva.

Sledujte živě od 17 hodin v tomto článku

Na Nové scéně ND se scházíme každý měsíc již od letošního února, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci. Tentokrát ale termín vyšel shodou okolností na den, kdy Nová scéna ND uvádí premiéru (pro zajímavost: jde o hru Petra Zelenky Ohrožené druhy).

Foto: Aktuálně.cz
Tereza Stöckelová
Je dobré riskovat a nebát se, to mi dal listopad '89

Ta začíná pouhou hodinu po Interpelacích, což by nestačilo na to, aby technici a jevištní mistři připravili scénu. Tentokrát jsme se se tedy výjimečně sešli v horním foyer Nové scény (ze kterého se skleněnou stěnou otevírá pohled do Národní třídy).

Foto: Aktuálně.cz
Roman Joch
Podpořil bych revoltu každého proti vlastnímu egu

Celou diskusi můžete sledovat nejen online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Ve stejném čase ji ale přenáší i Česká televize na svém druhém programu.   

Foto: Aktuálně.cz
Co si myslí Karel Schwarzenberg o revoltách? Zatím nevíme.

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru. Na realizaci Interpelací a jejich přenosu na Aktuálně.cz se podílejí FAMU, Cesnet, Pražská akademická počítačová síť Pasnet a Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 1 hodinou

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy