reklama
 
 

Revolta?! 17. listopad, Arabové, Wall Street v Národním

24. 11. 2011 14:45
Sledujte živě Interpelace. Sedláček debatuje se Schwarzenbergem, Jochem a Stöckelovou

Co si vlastně představujeme pod pojmem revolta? Co revolty spojuje a v čem jsou naopak jiné? Má něco společného třeba 17. listopad 1989, "Arabské jaro", španělští "Rozhořčení", hnutí Occupy Wall Street a další projevy odporu proti establišmentu?

O tom všem (a jistě i dalším, tedy například také o vzpourách osobních, nejen těch dějinotvorných) právě nyní debatuje na pravidelných divadelních Interpelacích se svými hosty moderátor Tomáš Sedláček se svými hosty.

Naše pozvání (tedy Aktuálně.cz, Tomáše Sedláčka a Nové scény ND) přijali ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, Tereza Stöckelová z iniciativy ProAlt a Roman Joch, poradce premiéra pro zahraniční politiku a lidská práva.

Sledujte živě od 17 hodin v tomto článku

Na Nové scéně ND se scházíme každý měsíc již od letošního února, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci. Tentokrát ale termín vyšel shodou okolností na den, kdy Nová scéna ND uvádí premiéru (pro zajímavost: jde o hru Petra Zelenky Ohrožené druhy).

Tereza Stöckelová
Je dobré riskovat a nebát se, to mi dal listopad '89

Ta začíná pouhou hodinu po Interpelacích, což by nestačilo na to, aby technici a jevištní mistři připravili scénu. Tentokrát jsme se se tedy výjimečně sešli v horním foyer Nové scény (ze kterého se skleněnou stěnou otevírá pohled do Národní třídy).

Roman Joch
Podpořil bych revoltu každého proti vlastnímu egu

Celou diskusi můžete sledovat nejen online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Ve stejném čase ji ale přenáší i Česká televize na svém druhém programu.   

Co si myslí Karel Schwarzenberg o revoltách? Zatím nevíme.

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru. Na realizaci Interpelací a jejich přenosu na Aktuálně.cz se podílejí FAMU, Cesnet, Pražská akademická počítačová síť Pasnet a Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

autor: Libor Stejskal | 24. 11. 2011 14:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama