Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
24. 11. 2011 14:45

Revolta?! 17. listopad, Arabové, Wall Street v Národním

Sledujte živě Interpelace. Sedláček debatuje se Schwarzenbergem, Jochem a Stöckelovou
Roman Joch, Tereza Stöckelová a,Karel Schwarzenberg debatují s Tomášem Sedláčkem při tradičních Interpelacích
Roman Joch, Tereza Stöckelová a,Karel Schwarzenberg debatují s Tomášem Sedláčkem při tradičních Interpelacích | Foto: Josef Rabara

Co si vlastně představujeme pod pojmem revolta? Co revolty spojuje a v čem jsou naopak jiné? Má něco společného třeba 17. listopad 1989, "Arabské jaro", španělští "Rozhořčení", hnutí Occupy Wall Street a další projevy odporu proti establišmentu?

O tom všem (a jistě i dalším, tedy například také o vzpourách osobních, nejen těch dějinotvorných) právě nyní debatuje na pravidelných divadelních Interpelacích se svými hosty moderátor Tomáš Sedláček se svými hosty.

Naše pozvání (tedy Aktuálně.cz, Tomáše Sedláčka a Nové scény ND) přijali ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, Tereza Stöckelová z iniciativy ProAlt a Roman Joch, poradce premiéra pro zahraniční politiku a lidská práva.

Sledujte živě od 17 hodin v tomto článku

Na Nové scéně ND se scházíme každý měsíc již od letošního února, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci. Tentokrát ale termín vyšel shodou okolností na den, kdy Nová scéna ND uvádí premiéru (pro zajímavost: jde o hru Petra Zelenky Ohrožené druhy).

Foto: Aktuálně.cz
Tereza Stöckelová
Je dobré riskovat a nebát se, to mi dal listopad '89

Ta začíná pouhou hodinu po Interpelacích, což by nestačilo na to, aby technici a jevištní mistři připravili scénu. Tentokrát jsme se se tedy výjimečně sešli v horním foyer Nové scény (ze kterého se skleněnou stěnou otevírá pohled do Národní třídy).

Foto: Aktuálně.cz
Roman Joch
Podpořil bych revoltu každého proti vlastnímu egu

Celou diskusi můžete sledovat nejen online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Ve stejném čase ji ale přenáší i Česká televize na svém druhém programu.   

Foto: Aktuálně.cz
Co si myslí Karel Schwarzenberg o revoltách? Zatím nevíme.

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru. Na realizaci Interpelací a jejich přenosu na Aktuálně.cz se podílejí FAMU, Cesnet, Pražská akademická počítačová síť Pasnet a Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy