Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
21. 4. 2009 14:40

Blogeři se přou:Chtěl Kožušník ukrást Zahradilovi kolo?

Sociální demokracie nabídla kolo tomu, kdo jí ukáže volební prokram ODS. Nárok mají dva.
Foto: Libor Stejskal

Praha - Sociální demokraté nabídli minulý týden v rámci předvolební kampaně jako recesi jízdní kolo tomu, kdo jim ukáže volební program ODS pro nadcházející  souboj o křesla do europarlamentu. Tvrdili, že ODS žádný program již od roku 2006 nemá.

ODS pak svůj program v pondělí představila.

Čtěte více: ČSSD a ODS dělí před eurovolbami dvě procenta, tvrdí průzkum

První si kolo nárokoval u sociálních demokratů kandidát ODS Edvard Kožušník, který ve svém blogu zveřejnil volební program strany ve chvíli, kdy jej zároveň představoval na pondělní tiskové konferenci Mirek Topolánek. ČSSD jeho nárok ovšem neuznala a Kožušník odešel s prázdnou.

"Minulý týden ČSSD vyhlásila akci "Vyměním kolo za program ODS". Včera ODS představila svůj program. Tak jsem chtěl využít nabídku a vyměnit program za jejich kolo. Mělo to však háček. Nechtěli mi ho dát. Prý až donesu program. Já tvrdil, že je na k dipozici na internetu. Oni, že jim to nestačí, že chtějí ten papírový. Než jsem pro něj došel do prvního patra, tak už dole s kolem nebyli," stěžuje si Kožušník naoko ve svém blogu.

Foto: Aktuálně.cz
Edvard Kožušník:
FOTO DNE: ČSSD nesplnila slib

Jeho stížnost však nezůstala bez odezvy. Volební lídr ČSSD Jiří Havel obratem ve svém blogu "vysvětlil", že na kolo má nárok jeho protipól z čela kandidátky ODS Jan Zahradil.

"Mírně upocený Jan Zahradil mi v neděli pyšně sdělil, že konečně dopsal program ODS. Poplácal jsem ho po ramenou a sdělil mu, že vyhrál kolo, které jsme vypsali jako prémii pro toho, kdo po třech letech zarytého programového mlčení předloží program ODS. Jan Zahradil projevil upřímnou radost a dotázal se, nejde-li snad o kolo Ukrajina, proslavené reklamním veršíkem: „Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina!" Ujistil jsem ho, že jde o osvědčený typ Favorit ze šedesátých let, kvalitou odpovídající jeho dílu," ironizuje Kožušníkův nárok Havel.

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Havel:
Kožušník chtěl ukrást Zahradilovi kolo!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy