Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
21. 4. 2009 14:40

Blogeři se přou:Chtěl Kožušník ukrást Zahradilovi kolo?

Sociální demokracie nabídla kolo tomu, kdo jí ukáže volební prokram ODS. Nárok mají dva.
Foto: Libor Stejskal

Praha - Sociální demokraté nabídli minulý týden v rámci předvolební kampaně jako recesi jízdní kolo tomu, kdo jim ukáže volební program ODS pro nadcházející  souboj o křesla do europarlamentu. Tvrdili, že ODS žádný program již od roku 2006 nemá.

ODS pak svůj program v pondělí představila.

Čtěte více: ČSSD a ODS dělí před eurovolbami dvě procenta, tvrdí průzkum

První si kolo nárokoval u sociálních demokratů kandidát ODS Edvard Kožušník, který ve svém blogu zveřejnil volební program strany ve chvíli, kdy jej zároveň představoval na pondělní tiskové konferenci Mirek Topolánek. ČSSD jeho nárok ovšem neuznala a Kožušník odešel s prázdnou.

"Minulý týden ČSSD vyhlásila akci "Vyměním kolo za program ODS". Včera ODS představila svůj program. Tak jsem chtěl využít nabídku a vyměnit program za jejich kolo. Mělo to však háček. Nechtěli mi ho dát. Prý až donesu program. Já tvrdil, že je na k dipozici na internetu. Oni, že jim to nestačí, že chtějí ten papírový. Než jsem pro něj došel do prvního patra, tak už dole s kolem nebyli," stěžuje si Kožušník naoko ve svém blogu.

Foto: Aktuálně.cz
Edvard Kožušník:
FOTO DNE: ČSSD nesplnila slib

Jeho stížnost však nezůstala bez odezvy. Volební lídr ČSSD Jiří Havel obratem ve svém blogu "vysvětlil", že na kolo má nárok jeho protipól z čela kandidátky ODS Jan Zahradil.

"Mírně upocený Jan Zahradil mi v neděli pyšně sdělil, že konečně dopsal program ODS. Poplácal jsem ho po ramenou a sdělil mu, že vyhrál kolo, které jsme vypsali jako prémii pro toho, kdo po třech letech zarytého programového mlčení předloží program ODS. Jan Zahradil projevil upřímnou radost a dotázal se, nejde-li snad o kolo Ukrajina, proslavené reklamním veršíkem: „Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina!" Ujistil jsem ho, že jde o osvědčený typ Favorit ze šedesátých let, kvalitou odpovídající jeho dílu," ironizuje Kožušníkův nárok Havel.

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Havel:
Kožušník chtěl ukrást Zahradilovi kolo!

 

Právě se děje

před 14 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

New York jako první americký stát zakázal prodej ochucených elektronických cigaret

Místní zdravotní rada v úterý schválila opatření, které navrhl guvernér Andrew Cuomo, informovala agentura AP. Zákaz se nevztahuje na e-cigarety s tabákovou nebo mentolovou příchutí. Prodejci nyní budou mít dva měsíce na to, aby zakázané zboží stáhli z nabídky.

Cuomo v neděli vyzval k zákazu e-cigaret s poukazem na jejich zvýšenou spotřebu mezi mladými lidmi. V poslední době přitom zdravotničtí experti v USA varovali americkou veřejnost před používáním elektronických cigaret, které jsou spojovány s 380 případy vážného onemocnění dýchacích cest v 36 státech. Evidováno je rovněž šest mrtvých. Zatím však nebylo zjištěno, že by záhadnou plicní nemoc způsobovala konkrétní značka cigaret nebo určitá látka.

New York se stal prvním americkým státem, v němž vešel v platnost zákaz elektronických cigaret s příchutí. Obdobný zákaz sice tento měsíc schválil také stát Michigan, ale opatření tam ještě v platnost nevstoupilo. Podle údajů ze státu New York loni užívalo elektronické cigarety 27,4 procenta místních středoškoláků. Ještě v roce 2014 to bylo 10,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy