stk | Komentáře
2. 5. 2008 17:01

Hořejší v. Mihovičová: Neočkuje se u nás zbytečně moc?

Povinné plošné očkování dětí kontra lidská práva
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Má člověk právo rozhodovat o tom, proti čemu budou on či jeho děti očkováni? Jsou všechny vakciny nutné, aby se zabránilo epidemiím? Co může nařídit stát a o čem se naopak má vést diskuse?

"Povinné plošné očkování dětí porušuje lidská práva a Česká republika má téměř dvacet let po revoluci stále v platnosti 'očkovací' zákon, který se rozhodně nedá označit slovem demokratický," tvrdí Jana Mihovičová z agentury Ogilvy.

Ostře s ní nesouhlasí Václav Hořejší, profesor genetické imunologie.

"Bojovat proti očkování z nějakých liberálně-ideologických důvodů mi připadá stejně hloupé jako bojovat proti tomu, že nás zlý stát totalitně nutí dodržovat dopravní předpisy," říká Hořejší a dodává: "Očkování je historicky zdaleka nejúspěšnější zdravotnická metoda - zcela jistě zachránila stamiliony životů."

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz

Foto: Aktuálně.cz
Jana Mihovičová: Kde končí ochrana zdraví a začíná totalita?
Foto: Aktuálně.cz
Václav Hořejší: Totalitní očkování versus svoboda umřít
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy