Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
1. 1. 2012 10:00

Sucho v krku? Tady jsou hospody, kam nechoďte. Už to nemá smysl

Sucho v krku? Tady jsou hospody, kam nechoďte. Už to nemá smysl
Nebo tahle. Na dva západy zamčené stavení ve Lstiboři u Českého Brodu.
Průčelí lstibořské hospody. Ticho by se dalo krájet.
Lepší časy pamatuje i hostinec Karla Hlocha v Polici na Mohelnicku.
Na nároží Ortenova náměstí v Praze-Holešovicích bývala hospoda U dobrého pramene. Čepovali tu desítku Pražan. Pak tu byla banka. Momentálně tu není nic.
Foto: Jan Lipold

Sklenice už necinkají, hovor utichl. Příběhy si většinou můžeme jen domýšlet, pokud náhodou nepatříme mezi pamětníky. Po opuštěných restauracích zůstávají mizející nápisy a mizející vzpomínky. Nic víc?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy