reklama
 
 

Hrad místo Vrtěti psem uvádí mýdlovou operu podle Peroutky

22. 4. 2015 11:55
Nová mediální politika Kanceláře prezidenta republiky vypadá jako něco mezi Hlavou XXII a školením na téma „cenzura“.

I ti poslední optimisté, kteří věřili, že Hrad důmyslně vrtí psem, byli zbaveni iluzí. Nikoli. Mediální orba prezidenta republiky a jeho lidí se neřídí žádným strategicko-politickým plánem. Nestojí za ní spindoktoři internetové generace, přesně dávkující informační špeky, na které je nám souzeno skákat.

Nebo snad víte o něčem, nad čím by teď bylo potřeba vrtět? Co je tu teď k zamlčení, od čeho je třeba rafinovaně odvrátit pozornost? Nic. Nebe nad médii je skoro bez mráčku, hladina klidná. Přesto to z Hradu jen duní. Hrad si vystačí naprosto sám.

Slibně rozjetý duel Kmoníček vs. Ovčáček na téma, v kolika procentech případů si prezident dělá legraci, utnul soudce Mynář s tím, že neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi. A proto bude osobně schvalovat a zamítat všechny „žádosti médií o rozhovory, reportáže či články“. Když žádost projde, bude „mediální výstup“ podléhat autorizaci mluvčího Ovčáčka. Výjimku ze schvalovacího procesu mají Ovčáčkovy tiskové konference. Počkat, nebo ne?

Celkově to vypadá jako něco mezi Hlavou XXII a hradním školením na téma „cenzura“ (těšíme se na jeho pokračování). Škoda že nevidíme přímý přenos. Stížnost už míří na vysílací radu!

Když už dětinská ČT tohle bojkotuje, pokouší se tiskový mluvčí alespoň zinscenovat Peroutkovy spisy jako mýdlovou operu. Jde v podstatě o remake Masarykova boje o rukopisy. Hlavní hrdina tentokrát – znovu proti všem – neodhaluje faleš slovanských legend, ale boří mýtus o legendě zdejší žurnalistiky. Čím větší nevděk za to sklízí, tím důsledněji ve svém zápase za Pravdu vytrvává, viz www.hrad.cz, kde budou postupně všechny díly seriálu ke stažení.

Sice by na začátku stačilo neříkat, že nacismem fascinovaný Ferdinand Peroutka napsal „Hitler je gentleman“, ale to by pak celá zápletka šla do háje, že. A když už to je venku, pak scénáři samozřejmě prospívá, že se kapric stupňuje, jinak by to za chvíli bylo o ničem, sledovanost nula nic. A reprízovat Pussy Riot nešlo donekonečna.

V nejhorším případě stačí zvolat: Smrt abstinentům a vegetariánům! A máme další tři, čtyři epizody po kupě. Show must go on.

Hradní verbální nápor naštěstí vyvažuje vedlejší postava senátora Františka Čuby, který, jak se tento týden ukázalo, v Senátu dosud nepromluvil.

Tak takhle si tu vrtíme.

autor: Jan Lipold | 22. 4. 2015 11:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama