stk | Komentáře
31. 3. 2008 15:00

Hvížďala v. Zahradil: Vyhrál Klaus, či byl předposlední

Europoslanec polemizuje s Švejnarovým poradcem
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poradce Jana Švejnara při jeho prezidentské kandidatuře, profesora politologie na Midlebury College v USA Michaela Krause, vyzpovídal ve svém blogu na Aktuálně.cz Karel Hvížďala.

"My jsme se (na začátku. pozn redakce) vůbec nezabývali otázkou, zdali Klause můžeme porazit, ale šlo nám především o to, jak zajistit, aby se Švejnar stal důstojným protikandidátem. Netrpěli jsme iluzí o našich šancích, ale brali jsme to částečně jako zkušební jízdu na prezidentské volby 2013," řekl v rozhovoru mimojiné Kraus.

Na jeho slova sarkasticky reagoval ve svém blogu europoslanec za ODS Jan Zahradil. "Určitě si pamatujete ten vousatý vtip, jak sovětský funkcionář vysvětluje, proč jejich sportovec v závodě nevyhrál : "Náš závodník přece obsadil výborné druhé místo, zatímco jeho soupeř skončil předposlední," píše Zahradil.

A pokračuje: "Jak blízko může mít argumentace tohoto fiktivního soudruha k argumentaci amerického profesora politologie, to ukazuje rozhovor Karla Hvížďaly s dalším (vedle Jana Krause) členem vlivného rodu Krausů, politologem Michaelem Krausem," míní Zahradil.

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz:

Foto: Aktuálně.cz
Karel Hvižďala: Michael Kraus - muž v pozadí Švejnarovy prezidentské kampaně
Foto: Aktuálně.cz
Jan Zahradil: Švejnar na čestném druhém místě, Klaus jenom předposlední

 

Právě se děje

před 32 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy