stk | Komentáře
31. 3. 2008 15:00

Hvížďala v. Zahradil: Vyhrál Klaus, či byl předposlední

Europoslanec polemizuje s Švejnarovým poradcem
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Poradce Jana Švejnara při jeho prezidentské kandidatuře, profesora politologie na Midlebury College v USA Michaela Krause, vyzpovídal ve svém blogu na Aktuálně.cz Karel Hvížďala.

"My jsme se (na začátku. pozn redakce) vůbec nezabývali otázkou, zdali Klause můžeme porazit, ale šlo nám především o to, jak zajistit, aby se Švejnar stal důstojným protikandidátem. Netrpěli jsme iluzí o našich šancích, ale brali jsme to částečně jako zkušební jízdu na prezidentské volby 2013," řekl v rozhovoru mimojiné Kraus.

Na jeho slova sarkasticky reagoval ve svém blogu europoslanec za ODS Jan Zahradil. "Určitě si pamatujete ten vousatý vtip, jak sovětský funkcionář vysvětluje, proč jejich sportovec v závodě nevyhrál : "Náš závodník přece obsadil výborné druhé místo, zatímco jeho soupeř skončil předposlední," píše Zahradil.

A pokračuje: "Jak blízko může mít argumentace tohoto fiktivního soudruha k argumentaci amerického profesora politologie, to ukazuje rozhovor Karla Hvížďaly s dalším (vedle Jana Krause) členem vlivného rodu Krausů, politologem Michaelem Krausem," míní Zahradil.

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz:

Foto: Aktuálně.cz
Karel Hvižďala: Michael Kraus - muž v pozadí Švejnarovy prezidentské kampaně
Foto: Aktuálně.cz
Jan Zahradil: Švejnar na čestném druhém místě, Klaus jenom předposlední

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy