Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Komentáře
22. 3. 2012 12:10

Listárna: Aktuálně.cz (ne)mění své Názory

Názory na jednom místě. Čtěte, pište, vyjádřete se. Co vy na to?!
Foto: Aktuálně.cz

Milí čtenáři, v Aktuálně.cz jsme, jak jste si možná všimli, změnili Názory. Totiž názory s velkým N: rubriku komentářů, blogů, rozhovorů a postřehů všeho druhu.

S pořekadlem, že jen hlupák nemění své názory, to tedy nemá co dělat. Jde o něco jiného: stále přibývající sumu názorových článků, kterou nese náš web, vám chceme nabídnout na jednom místě. Je to rozcestník, který by vám měl usnadnit cestu k názorům i Názorům.

A tedy i k tomu, abyste si mohli říct svoje. Ať už v diskusích na Facebooku, v komentářích pod blogy, hlasováním v anketách, nebo na naší e-mailové adrese [email protected]. Děkujeme vám.

Ty z vás, kteří jsou zvyklí na staré dobré blogy (na Aktuálně.cz jich vyšlo už téměř 16 tisíc) a kterým možná připadá, že každá změna je k horšímu, můžeme ujistit: na blozích se nemění nic. Na homepage Blogy se z homepage Názory přemístíte snadno: buď kliknutím na tlačítko „Blogy" v horním menu, nebo kliknutím na odkaz „Další blogy" v pravém sloupci, pod automaticky aktualizovaným výpisem nejnovějších a nejčtenějších blogů.

Foto: Jan Lipold

Nebudeme tu dělat Názorům reklamu jako nějakému pracímu prášku - ale na druhou stranu, že jsou nové, pestřejší a zajímavější, to nám skoro připadá. Aby nedošlo k omylu - teď je řeč o „balení", ne o obsahu článků samotných. O ten budeme pochopitelně pečovat dál - ale ani dobré zboží se neprodává samo. Proto ta změna.

Na homepage Názorů najdete také výběr z vašich komentářů pod jednotlivými články, přehled nejdiskutovanějších článků a odkazy na zajímavá témata uplynulých dní (to poslední pro ty, kterým náhodou mohlo něco uniknout).

Názory Aktuálně.cz mají také svou vlastní stránku na Facebooku, kde jste srdečně vítáni.

Milí čtenáři, věříme, že si v Názorech počtete a poklikáte. Že jste spolutvůrci této rubriky, je teď jasné ještě víc než dřív. Děkujeme vám za vaše komentáře.

Jan Lipold, komentátor
Libor Stejskal, editor blogů
Viktor Vondra, editor názorů

 

Právě se děje

před 3 minutami

Robert Šlachta představil své politické hnutí Přísaha

Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se kterým se chce zúčastnit podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Oznámil to ve středu na setkání s médii.

"Chceme a budeme sloužit lidem, občanům naší země, postavíme se čelem k nespravedlnosti a rozkrádání státu. Postavíme se čelem k aktivistickým nesmyslům, které zamořují naši společnost. Postavíme se na stranu lidí, kteří jsou základem naší společnosti," stojí na webových stránkách hnutí.

Své hnutí odmítl charakterizovat jako konverzvativní, liberální, levicové či pravicové. "Moje odpověď je ani jedno. Jsme hnutí spravedlivého středu," řekl. Mimo jiné slíbil například důsledné řešení migrace.

Dalšími zakladateli hnutí jsou taktéž bývalí policisté Tomáš Sochr a Jiří Komárek, právnička Eva Gajdošík a sociální pracovnice Jaroslava Pauchová.  Financovat hnutí plánuje Šlachta z vlastních peněz, společně se Sochrem si vzal půjčku.

Zdroj: Domácí
před 11 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Ruský parlament ratifikoval prodloužení rusko-americké smlouvy o kontrole jaderných zbraní, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Koruna zpevnila pod 26 Kč/EUR, silnější byla naposled před covidem

Česká měna dnes dopoledne posílila pod 26 Kč/EUR, poprvé od doby před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu Patria Online. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka může mít vliv na kurz vyjádření guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka o možnosti zvýšení úrokových sazeb.

Podle Vlka se do povědomí investorů postupně dostává předpoklad, že koruna se letos může stát jednou z mála měn, u níž poroste úročení. "Naposledy na možnost zvýšení sazeb upozornil v rozhovoru guvernér Rusnok," doplnil.

Česká měna končila proti euru loňský rok kolem úrovně 26,20 Kč/EUR, oslabila během něj vlivem epidemie koronaviru zhruba o tři procenta. Od počátku letoška ale postupně posiluje.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Policie vyšetřuje muže, který hrozil přejetím lidí, pokud se neotevřou restaurace

Kriminalisté navrhli obžalovat dvaašedesátiletého muže z vyhrožování teroristickým trestným činem. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Obviněný muž podle policie vyhrožoval na Facebooku, že pokud se neotevřou restaurace a bary, vjede kamionem do lidí podobně jako masová vražedkyně Olga Hepnarová.

"Tato osoba koncem října 2020 umístila pod smyšleným profilem na sociální síť Facebook v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem výhružku všem policistům a členovi vlády," popsal mluvčí aktuální kauzu.

Ibehej doplnil, že policie muže stíhá na svobodě. Za jeho skutek mu hrozí pět až 15 let vězení. O podání obžaloby rozhodne pražské vrchní státní zastupitelství.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

V Brazílii sílí kritika prezidenta Bolsonara kvůli jeho postoji k pandemii

Do brazilského parlamentu v úterý dorazil další návrh požadující zahájení procesu odvolání prezidenta Jaira Bolsonara kvůli jeho lehkovážnému přístupu k pandemii covidu-19, celkem jich už parlament dostal na šest desítek. Podle deníku El País sílí i demonstrace proti Bolsonarovi a do ulic vychází už i řada jeho někdejších příznivců. Zatím ale podle místních médií není velmi pravděpodobné, že by brazilský parlament o sesazení hlavy státu začal jednat.

"Ovšem bylo by chybou se domnívat, že podpora skupiny ´centrao´ je dostatečnou ochranou před veřejným míněním," napsal komentář deníku Folha de S.Paulo s odkazem na skupinu politických stran, které podle něj nemají jasně definovaný program a podporují vládu za benefity pro sebe.

Sílící kritiku hlavy státu v posledních týdnech vyvolává podle deníku El País kolaps nemocnic ve městě Manausu, pomalý rozjezd očkování proti covidu-19 i ukončení vyplácení přímých kompenzací za protikoronavirová opatření.

Brazílie dosud zaznamenala na 8,93 milionu nákaz, z toho téměř 62 tisíc za poslední den, a skoro 220 tisíc úmrtí s covidem-19. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy