Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Komentáře
22. 3. 2012 12:10

Listárna: Aktuálně.cz (ne)mění své Názory

Názory na jednom místě. Čtěte, pište, vyjádřete se. Co vy na to?!
Foto: Aktuálně.cz

Milí čtenáři, v Aktuálně.cz jsme, jak jste si možná všimli, změnili Názory. Totiž názory s velkým N: rubriku komentářů, blogů, rozhovorů a postřehů všeho druhu.

S pořekadlem, že jen hlupák nemění své názory, to tedy nemá co dělat. Jde o něco jiného: stále přibývající sumu názorových článků, kterou nese náš web, vám chceme nabídnout na jednom místě. Je to rozcestník, který by vám měl usnadnit cestu k názorům i Názorům.

A tedy i k tomu, abyste si mohli říct svoje. Ať už v diskusích na Facebooku, v komentářích pod blogy, hlasováním v anketách, nebo na naší e-mailové adrese [email protected]. Děkujeme vám.

Ty z vás, kteří jsou zvyklí na staré dobré blogy (na Aktuálně.cz jich vyšlo už téměř 16 tisíc) a kterým možná připadá, že každá změna je k horšímu, můžeme ujistit: na blozích se nemění nic. Na homepage Blogy se z homepage Názory přemístíte snadno: buď kliknutím na tlačítko „Blogy" v horním menu, nebo kliknutím na odkaz „Další blogy" v pravém sloupci, pod automaticky aktualizovaným výpisem nejnovějších a nejčtenějších blogů.

Foto: Jan Lipold

Nebudeme tu dělat Názorům reklamu jako nějakému pracímu prášku - ale na druhou stranu, že jsou nové, pestřejší a zajímavější, to nám skoro připadá. Aby nedošlo k omylu - teď je řeč o „balení", ne o obsahu článků samotných. O ten budeme pochopitelně pečovat dál - ale ani dobré zboží se neprodává samo. Proto ta změna.

Na homepage Názorů najdete také výběr z vašich komentářů pod jednotlivými články, přehled nejdiskutovanějších článků a odkazy na zajímavá témata uplynulých dní (to poslední pro ty, kterým náhodou mohlo něco uniknout).

Názory Aktuálně.cz mají také svou vlastní stránku na Facebooku, kde jste srdečně vítáni.

Milí čtenáři, věříme, že si v Názorech počtete a poklikáte. Že jste spolutvůrci této rubriky, je teď jasné ještě víc než dřív. Děkujeme vám za vaše komentáře.

Jan Lipold, komentátor
Libor Stejskal, editor blogů
Viktor Vondra, editor názorů

 

Právě se děje

před 52 minutami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

V texaském Austinu někdo zastřelil tři lidi, policie pátrá po podezřelém

Policie v texaském Austinu v neděli pátrala po 41letém muži v návaznosti na střelecký incident, při kterém přišly o život tři oběti. Podezřelý byl považován za nebezpečného, panovala obava, že by mohl vzít rukojmího. O událostech informovaly agentury Reuters a AP.

"Zdá se, že jde o izolovanou událost v domácnosti, obyvatelstvu nebezpečí nehrozí," uvedla austinská policie. Její šéf Joseph Chacon ale také vyjádřil obavu, že by hlavní podezřelý "mohl případně vzít rukojmího a sám se někde ukrývat a čekat, než odejdeme". Policie obyvatele vyzývala, aby se vyhýbali oblasti na severozápadě města, kde se střelba odehrála. Lidé z dané oblasti pak neměli vycházet na ulici.

Na místě podle svědků zasahovalo více policejních jednotek a sanitky, uvedla agentura AP. Při střelbě přišli o život dvě ženy latinskoamerického původu a jeden muž tmavé pleti. "Zatím nemáme informace o dalších obětech," uvedly zdravotnické úřady.

Údajný pachatel Stephen Broderick se podle Chacona s oběťmi znal, pozadí incidentu ale policejní velitel dále neosvětlil. Hledaného muže popsal jako černocha nižší postavy. Vyšetřovatelé nevěděli, zda uprchl v automobilu, pracovali ovšem s předpokladem, že je ozbrojený.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při nehodě vozu Tesla zahynuly dvě osoby, za volantem nikdo neseděl

Dva muži zemřeli při srážce vozu Tesla S se stromem nedaleko amerického města Houstunu. Podle místní policie v autě ale nikdo neseděl za volantem, informovala dnes agentura Reuters. Tesla ani úřady pro silniční bezpečnost nehodu nekomentovaly.

Podle místních médií se nehoda stala v sobotu. Vůz jel vysokou rychlostí, když nezvládl zatáčku a narazil do stromu. Po uhašení požáru policie našla ostatky dvou mužů - jeden seděl v přední části na sedadle spolujezdce a druhý v zadní části vozu.

Nehoda se stala v období, kdy se kvůli několika nehodám zvýšila pozornost vůči systému poloautomatického řízení americké automobilky. Americké silniční úřady prošetřují několik desítek nehod vozů Tesla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy