Jan Moláček Jan Moláček | Komentáře
4. 4. 2017 11:30

Miloš Zeman si mohl vygooglovat ještě něco horšího. Například svůj inaugurační projev

Něco mi říká, že na zmínku o řádném placení daní bychom dnes čekali marně, glosuje Jan Moláček.
Foto: Koláž Aktuálně.cz

Chudák Miloš Zeman, tolik nástrah na něj číhá.

Jak jsme se dozvěděli, český prezident dělí svůj pracovní den na dvě části. Tu první - před Televizními novinami - tráví tím, že spílá novinářům.

Druhou část dne - po Televizních novinách - tráví Miloš Zeman tím, že obsedantně googluje, co o něm nenávidění novináři napsali.

Co dělá během Televizních novin, jsme se zatím nedozvěděli. Patrně večeří a probírá se svým mluvčím seznam otázek, kterými ho ve čtvrtek na TV Barrandov dostane do úzkých manželka jeho kancléře.

Ale zpět k těm nástrahám. Pokud každý večer googlujete "Miloš Zeman", tak jich na vás číhá skutečně mnoho. Zejména, pokud jste Miloš Zeman.

Ne, nemám na mysli závadný obsah z Alabamy. Tam je řešení poměrně snadné. Zavoláte ajťáky z Hradu. Ajťáci bývají otrlí lidé, takže jimi neotřese ani kryptická formulace "někdo mi na můj počítač nainstaloval dětskou pornografii". Po chvíli se zorientují a pan prezident může vesele googlovat dál.

Jenže - uvědomuje si Miloš Zeman, že při vyhledávání vlastního jména se mu může docela dobře stát, že narazí na daleko horší věci? Třeba na vlastní inaugurační projev?

Už z úcty k jeho věku bych nechtěl být svědkem chvíle, kdy si přečte, že před pouhými čtyřmi lety brojil proti "kmotrovským mafiím", které "nevrací této společnosti žádnou přidanou hodnotu, ať už formou nových investic, nebo řádného placení daní". Něco mi říká, že na zmínku o řádném placení daní budeme v případném příštím inauguračním projevu Miloše Zemana čekat marně. A to i v případě, že ho bude opět pronášet ve Vladislavském sále, a ne v salónku Čapího hnízda.

Nebo si představte zoufalství Miloše Zemana, kdyby zjistil, že tehdy vážně varoval před "ideologií, která by v případě svého vítězství vedla k vyhubení českého národa", ale že bohužel ani ajťáci z Hradu nezvládnou hacknout záznam projevu tak, aby mohl prezident tvrdit, že už tehdy měl na mysli islám. Jakým mohl být vizionářem, kdyby si tehdy odpustil zmínku o "neonacistických bojůvkách". Jenže - kdo mohl tušit, že se z bojůvek stanou "vlastenci" a "obránci západních hodnot".

Pravda, čisté svědomí může prezident mít, pokud jde o poslední ostrov negativní deviace - dle jeho slov tu část českých médií, "jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí". Tady skutečně udělal vše, co bylo v jeho silách, aby českou mediální scénu očistil, když z jednoho takového novináře udělal svého mluvčího. Chtít po něm víc by nebylo fér.

A protože bych byl rád, aby se k panu prezidentovi moje varování dostalo, tak se na závěr pokusím zajistit, aby při svém večerním googlování narazil na tento článek, a ne na nějaký ošklivý obsah z Alabamy:

Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman, Miloš Zeman.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy