Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
13. 10. 2009 13:20

Olympiáda v Praze bude, píše v blogu primátor Bém

Pražský primátor a exposlankyně Hybášková se přou o to, zda měla kandidatura Prahy smysl
Foto: Aktuálně.cz

Letní olympiádu v roce 2016 získalo brazislké Rio de Janeiro, spory o to, zda nemohla být na jeho místě (nebo spíše o několik let později)  Praha, zřejmě zdaleka nekončí.

Bývalá europoslankyně za EDS Jana Hybášková se ve svém blogu na Aktuálně.cz krátce po brazilském triumfu ostře "obula" do pražského primátora Pavla Béma, který olympijskou kandidaturu prosazoval, podal a nakonec zase stáhl. 

"Je dobře, že projekt byl zastaven jen na 70 milionech, je dobře, že Pražané chtěli pražské referendum, je dobře, že se Bémovi nepodařilo vypsat referendum celostátní. Ušetřili jsme více než 130 miliard korun, přičemž odhadovaný výnos z her by byl 25 miliard korun…. A kdo nevěří, ať se podívá na liberecké mistorvství v klasickém lyžování, a to šlo o mikropodnik, sníh byl a zkušenosti také ..., " napsala Hybášková.

Foto: Aktuálně.cz
Jana Hybášková:
Kde je Praha, Olympijská?

Primátor Bém si za svým nápadem stojí. Je přesvědčen, že kandidatura měla smysl a je chybou politiků i veřejnosti, že se jí nedostalo větší podpory.

"Pokud jednou překonáme ten obludný český komplex méněcennosti a pokusíme se v olympijské soutěži uspět, koneckonců tak, jak jsme již jednou uspěli v roce 1920, mohu vás ujistit, že předložíme projekt vítězný. Třeba to bude v době, kdy budeme mít osvícenější politiky, poučenější novináře a sebevědomější veřejnost," píše Bém ve svém blogu. 

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Bém:
Bém versus Obama aneb Olympijské hry v roce 2016

Má se Praha o olympijské hry ucházet? Či má hlavní město i celá země úplně jiné problémy, a tudíž by se do takovýchto projektů vůbec neměla nyní pouštět? Diskutujte pod jednotlivými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy