Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
13. 10. 2009 13:20

Olympiáda v Praze bude, píše v blogu primátor Bém

Pražský primátor a exposlankyně Hybášková se přou o to, zda měla kandidatura Prahy smysl
Foto: Aktuálně.cz

Letní olympiádu v roce 2016 získalo brazislké Rio de Janeiro, spory o to, zda nemohla být na jeho místě (nebo spíše o několik let později)  Praha, zřejmě zdaleka nekončí.

Bývalá europoslankyně za EDS Jana Hybášková se ve svém blogu na Aktuálně.cz krátce po brazilském triumfu ostře "obula" do pražského primátora Pavla Béma, který olympijskou kandidaturu prosazoval, podal a nakonec zase stáhl. 

"Je dobře, že projekt byl zastaven jen na 70 milionech, je dobře, že Pražané chtěli pražské referendum, je dobře, že se Bémovi nepodařilo vypsat referendum celostátní. Ušetřili jsme více než 130 miliard korun, přičemž odhadovaný výnos z her by byl 25 miliard korun…. A kdo nevěří, ať se podívá na liberecké mistorvství v klasickém lyžování, a to šlo o mikropodnik, sníh byl a zkušenosti také ..., " napsala Hybášková.

Foto: Aktuálně.cz
Jana Hybášková:
Kde je Praha, Olympijská?

Primátor Bém si za svým nápadem stojí. Je přesvědčen, že kandidatura měla smysl a je chybou politiků i veřejnosti, že se jí nedostalo větší podpory.

"Pokud jednou překonáme ten obludný český komplex méněcennosti a pokusíme se v olympijské soutěži uspět, koneckonců tak, jak jsme již jednou uspěli v roce 1920, mohu vás ujistit, že předložíme projekt vítězný. Třeba to bude v době, kdy budeme mít osvícenější politiky, poučenější novináře a sebevědomější veřejnost," píše Bém ve svém blogu. 

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Bém:
Bém versus Obama aneb Olympijské hry v roce 2016

Má se Praha o olympijské hry ucházet? Či má hlavní město i celá země úplně jiné problémy, a tudíž by se do takovýchto projektů vůbec neměla nyní pouštět? Diskutujte pod jednotlivými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy