Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
13. 10. 2009 13:20

Olympiáda v Praze bude, píše v blogu primátor Bém

Pražský primátor a exposlankyně Hybášková se přou o to, zda měla kandidatura Prahy smysl
Foto: Aktuálně.cz

Letní olympiádu v roce 2016 získalo brazislké Rio de Janeiro, spory o to, zda nemohla být na jeho místě (nebo spíše o několik let později)  Praha, zřejmě zdaleka nekončí.

Bývalá europoslankyně za EDS Jana Hybášková se ve svém blogu na Aktuálně.cz krátce po brazilském triumfu ostře "obula" do pražského primátora Pavla Béma, který olympijskou kandidaturu prosazoval, podal a nakonec zase stáhl. 

"Je dobře, že projekt byl zastaven jen na 70 milionech, je dobře, že Pražané chtěli pražské referendum, je dobře, že se Bémovi nepodařilo vypsat referendum celostátní. Ušetřili jsme více než 130 miliard korun, přičemž odhadovaný výnos z her by byl 25 miliard korun…. A kdo nevěří, ať se podívá na liberecké mistorvství v klasickém lyžování, a to šlo o mikropodnik, sníh byl a zkušenosti také ..., " napsala Hybášková.

Foto: Aktuálně.cz
Jana Hybášková:
Kde je Praha, Olympijská?

Primátor Bém si za svým nápadem stojí. Je přesvědčen, že kandidatura měla smysl a je chybou politiků i veřejnosti, že se jí nedostalo větší podpory.

"Pokud jednou překonáme ten obludný český komplex méněcennosti a pokusíme se v olympijské soutěži uspět, koneckonců tak, jak jsme již jednou uspěli v roce 1920, mohu vás ujistit, že předložíme projekt vítězný. Třeba to bude v době, kdy budeme mít osvícenější politiky, poučenější novináře a sebevědomější veřejnost," píše Bém ve svém blogu. 

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Bém:
Bém versus Obama aneb Olympijské hry v roce 2016

Má se Praha o olympijské hry ucházet? Či má hlavní město i celá země úplně jiné problémy, a tudíž by se do takovýchto projektů vůbec neměla nyní pouštět? Diskutujte pod jednotlivými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney změnil jména filmových studií, už neobsahují označení Fox

Americký zábavní gigant Walt Disney se rozhodl změnit jména filmových studií, která loni získal od společnosti 21st Century Fox. Z jejich názvu vypustí označení Fox. Studia The 20th Century Fox tak nově ponesou jméno The 20th Century, zatímco z Fox Searchlight Pictures se stanou jen Searchlight Pictures. Podle časopisu Variety nechce být Disney spojován se jménem mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který vlastní konzervativní stanici Fox News. Ta mimo jiné podporuje republikánského prezidenta Donalda Trumpa, kdežto Hollywood je považován za baštu liberálů. "Jméno Fox rovná se Murdoch, a to je toxické," cituje časopis Variety nejmenovaného zástupce Disneyho.

Zdroj: ČTK/Variety
před 2 hodinami

Skokanka Ptáčková získala na olympijských hrách mládeže bronz

Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková vybojovala na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne bronz a postarala se o druhou českou medaili v oficiálním hodnocení zemí. Sedmnáctiletá reprezentantka, která už dokázala bodovat v seniorském Světovém poháru, navázala na čtvrteční stříbro rychlobruslařky Zuzany Kuršové.

V Lausanne se radovali z medailí také čeští hokejisté, kteří byli členy mezinárodních týmů ve formátu tři na tři. Štěpán Maleček a Zuzana Trnková získali zlato, Matyáš Šapovaliv přidal bronz.

Třetí zimní olympijské hry mládeže potrvají v Lausanne do středy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy