Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
13. 10. 2009 13:20

Olympiáda v Praze bude, píše v blogu primátor Bém

Pražský primátor a exposlankyně Hybášková se přou o to, zda měla kandidatura Prahy smysl
Foto: Aktuálně.cz

Letní olympiádu v roce 2016 získalo brazislké Rio de Janeiro, spory o to, zda nemohla být na jeho místě (nebo spíše o několik let později)  Praha, zřejmě zdaleka nekončí.

Bývalá europoslankyně za EDS Jana Hybášková se ve svém blogu na Aktuálně.cz krátce po brazilském triumfu ostře "obula" do pražského primátora Pavla Béma, který olympijskou kandidaturu prosazoval, podal a nakonec zase stáhl. 

"Je dobře, že projekt byl zastaven jen na 70 milionech, je dobře, že Pražané chtěli pražské referendum, je dobře, že se Bémovi nepodařilo vypsat referendum celostátní. Ušetřili jsme více než 130 miliard korun, přičemž odhadovaný výnos z her by byl 25 miliard korun…. A kdo nevěří, ať se podívá na liberecké mistorvství v klasickém lyžování, a to šlo o mikropodnik, sníh byl a zkušenosti také ..., " napsala Hybášková.

Foto: Aktuálně.cz
Jana Hybášková:
Kde je Praha, Olympijská?

Primátor Bém si za svým nápadem stojí. Je přesvědčen, že kandidatura měla smysl a je chybou politiků i veřejnosti, že se jí nedostalo větší podpory.

"Pokud jednou překonáme ten obludný český komplex méněcennosti a pokusíme se v olympijské soutěži uspět, koneckonců tak, jak jsme již jednou uspěli v roce 1920, mohu vás ujistit, že předložíme projekt vítězný. Třeba to bude v době, kdy budeme mít osvícenější politiky, poučenější novináře a sebevědomější veřejnost," píše Bém ve svém blogu. 

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Bém:
Bém versus Obama aneb Olympijské hry v roce 2016

Má se Praha o olympijské hry ucházet? Či má hlavní město i celá země úplně jiné problémy, a tudíž by se do takovýchto projektů vůbec neměla nyní pouštět? Diskutujte pod jednotlivými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy