Blogy a názory | Komentáře
18. 7. 2012 11:28

Poklady z lesa čili Nejnovější houbařské úlovky Zdeňka Peldy

Poklady z lesa čili Nejnovější houbařské úlovky Zdeňka Peldy
Liška obecná. Se zlepšením životního prostředí se tahle oblíbená houba začala zase objevovat hojněji i v místech, odkud skoro vymizela.
Hřib koloděj čili kolář patří ke krásně vybarveným houbám.
Pstřeň dubový.
Kozák dubový. I tahle nehojně rostoucí houba zůstala po vyfotografování na místě...
Foto: Zdeněk Pelda

Po rozpačitém začátku prázdnin začínají houby konečně růst. Bloger Aktuálně.cz, vášnivý houbař a fotograf Zdeněk Pelda vyráží do lesa denně a najde, i když pro většinu lidí "nerostou". I on si však nyní libuje, že se začaly objevovat i některé vzácnější druhy. Podívejte se na jeho nejčerstvější úlovky...

 

Právě se děje

před 29 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy