Zdeněk Mihalco , mih | Komentáře
15. 3. 2009 7:15

Řešení potíží ekonomiky? Experti píší pro Aktuálně.cz

Respektovaní čeští ekonomové blogují na stránkách Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz

Dopady celosvětové ekonomické krize začínají být citelné prakticky po celém světě. Jaké jsou příčiny krize, její důsledky a její možná řešení? Na stránkách Aktuálně.cz publikuje texty o tomto tématu řada renomovaných odborníků, a to prostřednictví blogů, tedy jakýchsi internetových deníků.

Mezi blogery Aktuálně.cz patří členové vládního protikrizového týmu Nerv, kandidát na prezidenta Jan Švejnar, bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka, Hana Brixi pracující pro Světovou banku nebo analytik Štěpán Pírko, který s předstihem současnou celosvětovou finanční krizi předpověděl.

Projděte si jednotlivé, níže uvedené, blogy. Zapojit se můžete rovněž do diskusí čtenářů, ve kterých své názory publikuje mimo jiné řada dalších - profesionálních i amatérských - ekonomů.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy