Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
7. 12. 2009 17:15

Setkali jste se s podváděním na českých VŠ? Napište nám

Máte zkušenosti s tzv. rychlotituly? Jak hodnotíte kvalitu českých VŠ?
Foto: Aktuálně.cz

„Důvod, proč ji studuji já, je jednoduchý: zabere minimum času a námahy a v budoucnu pro mě bude znamenat větší platové ohodnocení," píše o studiu na soukromé Univerzitě Jana Ámose Komenského čtenář vystupující pod přezdívkou Leontýn.

Rozsáhlou čtenářskou diskusi vyvolala reportáž Aktuálně.cz o pobočce této univerzity ve Starém Hrozenkově, kde semestr trvá dva víkendy.

Čtěte reportáž: Oxford ve Starém Hrozenkově - titul za 12 víkendů

Řada diskutujících upozorňuje, že dálkové studium znamená především samostudium a že také může být značný rozdíl v kvalitě jednotlivých soukromých škol a či dálkových forem studia, které rovněž někteří čtenáři kritizují jako snadnou cestu k titulu. 

Vysokoškolský profesor Václav Hořejší ve svém blogu na Aktuálně.cz naopak píše: „Existence více než 40 soukromých vysokých škol ve mně budí temné obavy, jak to asi tyto ,výrobny titulů' fungují..."

Diskuse o kvalitě vysokých škol a udělování titulů v posledních týdnech rozpoutala zejména aféra kolem udělování takzvaných rychlotitulů na plzeňské právnické fakultě.

Jaké jsou vaše zkušenosti se studiem na soukromých školách či v dálkovém studiu? Dávají se podle vás někde tituly „zadarmo"? Setkali jste se s podváděním na českých VŠ? Svá svědectví posílejte na adresu [email protected]. Některé z příspěvků zveřejníme.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy