Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
7. 12. 2009 17:15

Setkali jste se s podváděním na českých VŠ? Napište nám

Máte zkušenosti s tzv. rychlotituly? Jak hodnotíte kvalitu českých VŠ?
Foto: Aktuálně.cz

„Důvod, proč ji studuji já, je jednoduchý: zabere minimum času a námahy a v budoucnu pro mě bude znamenat větší platové ohodnocení," píše o studiu na soukromé Univerzitě Jana Ámose Komenského čtenář vystupující pod přezdívkou Leontýn.

Rozsáhlou čtenářskou diskusi vyvolala reportáž Aktuálně.cz o pobočce této univerzity ve Starém Hrozenkově, kde semestr trvá dva víkendy.

Čtěte reportáž: Oxford ve Starém Hrozenkově - titul za 12 víkendů

Řada diskutujících upozorňuje, že dálkové studium znamená především samostudium a že také může být značný rozdíl v kvalitě jednotlivých soukromých škol a či dálkových forem studia, které rovněž někteří čtenáři kritizují jako snadnou cestu k titulu. 

Vysokoškolský profesor Václav Hořejší ve svém blogu na Aktuálně.cz naopak píše: „Existence více než 40 soukromých vysokých škol ve mně budí temné obavy, jak to asi tyto ,výrobny titulů' fungují..."

Diskuse o kvalitě vysokých škol a udělování titulů v posledních týdnech rozpoutala zejména aféra kolem udělování takzvaných rychlotitulů na plzeňské právnické fakultě.

Jaké jsou vaše zkušenosti se studiem na soukromých školách či v dálkovém studiu? Dávají se podle vás někde tituly „zadarmo"? Setkali jste se s podváděním na českých VŠ? Svá svědectví posílejte na adresu [email protected]. Některé z příspěvků zveřejníme.

 

Právě se děje

před 3 minutami

New York jako první americký stát zakázal prodej ochucených elektronických cigaret

Místní zdravotní rada v úterý schválila opatření, které navrhl guvernér Andrew Cuomo, informovala agentura AP. Zákaz se nevztahuje na e-cigarety s tabákovou nebo mentolovou příchutí. Prodejci nyní budou mít dva měsíce na to, aby zakázané zboží stáhli z nabídky.

Cuomo v neděli vyzval k zákazu e-cigaret s poukazem na jejich zvýšenou spotřebu mezi mladými lidmi. V poslední době přitom zdravotničtí experti v USA varovali americkou veřejnost před používáním elektronických cigaret, které jsou spojovány s 380 případy vážného onemocnění dýchacích cest v 36 státech. Evidováno je rovněž šest mrtvých. Zatím však nebylo zjištěno, že by záhadnou plicní nemoc způsobovala konkrétní značka cigaret nebo určitá látka.

New York se stal prvním americkým státem, v němž vešel v platnost zákaz elektronických cigaret s příchutí. Obdobný zákaz sice tento měsíc schválil také stát Michigan, ale opatření tam ještě v platnost nevstoupilo. Podle údajů ze státu New York loni užívalo elektronické cigarety 27,4 procenta místních středoškoláků. Ještě v roce 2014 to bylo 10,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy