Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
28. 8. 2018 12:05

Zeman už všechno podstatné řekl, tak my to taky balíme, a vy můžete taky

Prezident republiky Miloš Zeman letos nepojede na Valné shromáždění OSN.
To podstatné, pište si. Rok 2017.
To podstatné, pište si. Rok 2017. | Foto: ČTK

Prezident republiky Miloš Zeman letos nepojede na Valné shromáždění OSN v New Yorku. Jeho mluvčí to vysvětlil tím, že vše podstatné už tam řekl.

"Pan prezident už na Valném shromáždění OSN řekl vše podstatné týkající se nutnosti boje s mezinárodním terorismem."

Zeman se každoročního sletu světových státníků zúčastnil v letech 2017, 2016 i 2015. V roce 2014, ačkoli tou dobou ještě nic podstatného neřekl, jel místo toho na Jakuninův Dialog civilizací na Rhodos.

Účast na Valném shromáždění není povinná. Hlavám států tam nikdo nevypisuje áčko. Když nemohou nebo nechtějí, pošlou v zájmu vlasti někoho za sebe. Běžné. Přesto mně od včerejška celá věc vrtá hlavou a ráno cestou do práce to nebylo lepší, naopak. Neodbytný pocit, jestli jsem vše podstatné už neřekl a neměl bych se otočit a vrátit se domů, nepomíjel.

U komentátora je to speciální případ. Nemám se zachovat jako Zeman? Mě už to nebaví, nemám, co bych ještě dodal, nazdar, najděte si to z loňska?

A co vy, nezdá se někdy také vám, že už jste všechno podstatné řekli? Neváhejte, vzpomeňte si na prezidenta a jeho mluvčího. Jestli se vám nechce někam jezdit a něco říkat, nedělejte si násilí a bez výčitek mlčte. Pokud byste náhodou měli mluvení v popisu práce, neohlížejte se na to - vysvětlení, že už jste všechno podstatné řekli, přece pochopí s porozuměním každý, i vaši blízcí, i váš zaměstnavatel. I kdybyste byli prezidentem se čtyřmi a půl lety mandátu před sebou a 21. srpnem za sebou. Nemám, co bych dodal!

P. S. Bez obav, talkshow Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem se neruší. Tam vše podstatné ještě zdaleka nezaznělo a nezazní.

P. P. S. Do OSN měl jet Babiš, ale ten nemá čas, tak místo něj pojede ministr všehomíra Hamáček, s visačkou prvního místopředsedy vlády. Vše podstatné teď už víte.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy