Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
28. 8. 2018 12:05

Zeman už všechno podstatné řekl, tak my to taky balíme, a vy můžete taky

Prezident republiky Miloš Zeman letos nepojede na Valné shromáždění OSN.
To podstatné, pište si. Rok 2017.
To podstatné, pište si. Rok 2017. | Foto: ČTK

Prezident republiky Miloš Zeman letos nepojede na Valné shromáždění OSN v New Yorku. Jeho mluvčí to vysvětlil tím, že vše podstatné už tam řekl.

"Pan prezident už na Valném shromáždění OSN řekl vše podstatné týkající se nutnosti boje s mezinárodním terorismem."

Zeman se každoročního sletu světových státníků zúčastnil v letech 2017, 2016 i 2015. V roce 2014, ačkoli tou dobou ještě nic podstatného neřekl, jel místo toho na Jakuninův Dialog civilizací na Rhodos.

Účast na Valném shromáždění není povinná. Hlavám států tam nikdo nevypisuje áčko. Když nemohou nebo nechtějí, pošlou v zájmu vlasti někoho za sebe. Běžné. Přesto mně od včerejška celá věc vrtá hlavou a ráno cestou do práce to nebylo lepší, naopak. Neodbytný pocit, jestli jsem vše podstatné už neřekl a neměl bych se otočit a vrátit se domů, nepomíjel.

U komentátora je to speciální případ. Nemám se zachovat jako Zeman? Mě už to nebaví, nemám, co bych ještě dodal, nazdar, najděte si to z loňska?

A co vy, nezdá se někdy také vám, že už jste všechno podstatné řekli? Neváhejte, vzpomeňte si na prezidenta a jeho mluvčího. Jestli se vám nechce někam jezdit a něco říkat, nedělejte si násilí a bez výčitek mlčte. Pokud byste náhodou měli mluvení v popisu práce, neohlížejte se na to - vysvětlení, že už jste všechno podstatné řekli, přece pochopí s porozuměním každý, i vaši blízcí, i váš zaměstnavatel. I kdybyste byli prezidentem se čtyřmi a půl lety mandátu před sebou a 21. srpnem za sebou. Nemám, co bych dodal!

P. S. Bez obav, talkshow Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem se neruší. Tam vše podstatné ještě zdaleka nezaznělo a nezazní.

P. P. S. Do OSN měl jet Babiš, ale ten nemá čas, tak místo něj pojede ministr všehomíra Hamáček, s visačkou prvního místopředsedy vlády. Vše podstatné teď už víte.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Britská zpěvačka Marianne Faithfullová má koronavirus, její stav je stabilizovaný

Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice. Stav třiasedmdesátileté umělkyně je stabilizovaný, uvedla v neděli s odvoláním na jejího agenta Francoise Ravarda agentura PA. "Všichni si přejeme její brzké a plné uzdravení," řekl Revard.

Faithfullová se proslavila mimo jiné písní As Tears Go By, kterou v 60. letech napsali členové kapely Rolling Stones Mick Jagger a Keith Richards. S frontmanem skupiny Jaggerem Faithfullová jeden čas i chodila. Měla i úspěšnou sólovou kariéru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion eur věnoval nemocnici v Barceloně také Xavi

Bývalý záložník Barcelony Xavi následoval příklad svého někdejšího spoluhráče a později trenéra Pepa Guardioly a také on věnoval milion eur (27,7 milionu korun) nemocnici v Barceloně. Ta peníze využije na nákup pomůcek pro ošetřující personál i pro pacienty s nemocí Covid-19.

Čtyřicetiletý Xavi, jenž v současnosti trénuje katarský klub Al Sád, je barcelonským odchovancem a s klubem vyhrál osmkrát španělskou ligu a čtyřikrát Ligu mistrů.

Milion eur na boj s koronavirem už věnoval také bývalý Xaviho spoluhráč Lionel Messi, jenž částku rozdělil mezi barcelonskou nemocnici a lékařská zařízení v rodné Argentině.

Fotbalisté Barcelony se také po dobu krize vzdají 70 procent platu, aby přispěli na mzdy ostatních zaměstnanců. Španělská liga byla přerušena v polovině března a její restart je podobně jako u dalších evropských soutěží v nedohlednu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy