Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
27. 1. 2010 16:24

Zprávy o páté: Hummer, Bobo, Beneš, Bandera

Přečetli jsme za vás informace, které by vás neměly minout.

Ve věcné podstatě sporu Bursík - Fischer ohledně horního zákona má očividně pravdu zelený exministr. Potíž je v tom, že o „naznačeném korupčním jednání vlády" nemá žádné důkazy. Takže výsledek zní: uražený ministerský předseda, morální vítěz Bursík a dál vesele těžící těžaři.

Při pohledu na média to skoro vypadá, jako by se parlamentní volby měly konat jen v Praze. Nic proti, je to klíčový a šťavnatý volební kraj. Ale proč by kampaň, aféry a analýzy kandidátských nadějí měly zuřit jenom tady? V metropoli se minule rozdělovalo 25 křesel ze dvou set. Střední Čechy, Moravskoslezský a Jihomoravský kraj mají po třiadvaceti poslancích, čili jsou pro volební počty skoro stejně důležité.

Pokud jde o terénní auta značky Hummer, ve kterých městská policie brázdí okolí Václaváku, musíme se primátora Béma trochu zastat. Nebyl to jeho nápad, o nákupu nerozhodoval a nijak vášnivě ho nehájí.  Širokorozchodné křižníky jsou nesmysl, o tom novináři píší už několik měsíců. Zelení z nich dělají skandál teď. Purkmistra, zvíře raněné opencardem, by rádi dorazili, ale snobské Hummery jsou vážně jiný příběh.
P.S. Spotřebu 26 litrů nafty, kterou uvádí Ondřej Liška, policejní model H3 ani zdaleka nemá. Už proto, že jezdí na plyn.

Petra Paroubková ve svém blogu na Aktuálně.cz žehrá na to, že křtiny její dcery proběhly v režii paparazziů. Obrázek si můžete udělat z tohoto videa. Ke kterému se sluší dodat, že „paparazzi" tam byli proto, že PR manažeři z pověření Paroubkových redakcím ohlásili, kdy a kde se křest koná. Člověk prostě nemůže chtít všechno a musí si vybrat: buď mediální slávu, nebo soukromý obřad v rodinném kruhu.

S Benešem to umí.
S Benešem to umí. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

„To, že si někdo dovolí přirovnat dr. Beneše k Banderovi, Horthymu či Hlinkovi je neskonalá drzost. A neměli bychom si to nechat líbit," zlobí se v souvislosti s ukrajinským blahořečením Stěpana Bandery Jana Bobošíková. Věděli jste, že je členkou Českého svazu bojovníků za svobodu? A proč, probůh, musíme Benešovi říkat „doktor"? Srůst akademického titulu  s příjmením by zasloužil samostatný rozbor. Čím byl zrovna ten Benešův doktorát tak speciální?

Příležitost demonstrovat svůj souhlas s názorem prezidenta republiky si nemůžeme nechat ujít. Jde o povinné očkování vojska proti prasečí chřipce, které vrchní velitel právem zpochybnil. Organizátoři vzpoury tím pádem skončí bez potrestání. A vůbec, je možné očkovat dospělé lidi proti jejich vůli?

 

Právě se děje

před 50 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy