Jan Lipold Jan Lipold | Názory
30. 3. 2010 16:45

Video: Negativní kampaň nesmí být blbá. Jako jogurt.

Bush náš vzor, zlevněte limo, zdražte cigarety a další Zprávy o páté.

Volební kampaň zatím probíhá podle zlatého pravidla všech marketérů, totiž "udělat z toho jogurt". S malým rozdílem. Zatímco u jogurtů inzerce šíří pohodu, dobré zažívání a slast, partaje srší negativní reklamou na své konkurenty. A to díky sociální demokracii a ODS v množství, jaké nepamatujeme.

Co taková kreativní masáž udělá s psýchou českého voliče, jestli ho definitivně znechutí, zmobilizuje nebo nechá chladným, to se zatím nedá ani odhadnout. Respektive - pokud nebude negativní reklama alespoň trochu vtipná, jsou to ještě vyhozenější peníze než jindy. Dobrá investice v tomto případě vypadá asi takhle (Bush vs. surfující Kerry, 2004):

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Strana zelených vyrukovala s podivným nápadem na zdanění limonád a jiných nezdravých sladkostí. Že něco mají v New Yorku, ještě neznamená, že je to prima. To bychom si taky mohli začít strkat piva do papírových pytlíků, jako v zámoří.
Místo toho měli zelení raději oprášit bohulibý návrh své ministryně Džamily Stehlíkové, aby byl na zábavách POVINNĚ k mání alespoň jeden nealkoholický nápoj, levnější než pivo. Limonády (rozumějte: kolafantasprajt) jsou už dnes skandálně drahé, za což ale nemohou ani tak daně, jako dodavatelské ceny a marže. Připadá vám snad normální, že půllitr sladké vody stojí - i v samoobsluze - víc než noviny?

List The Sun upozornil na katastrofální stav britských silnic. A to skrze jímavý příběh veterána, který přežil afghánské tažení - ale už ne střet s náklaďákem, který ho srazil, když se na kole vyhýbal výmolu o délce 15 stop.

Čtěte také: Zprávy o páté, archiv vydání

Expert ODS David Vodrážka vzal do ruky pražskou MHD, čímž se definitivně stala epicentrem politického boje.

Dobrá zpráva pro cestující: Do podzimu, kdy jsou volby, si buďte jisti, že se nezruší ani jedna tramvaj; naopak, voličům se bude dělat pomyšlení a slibovat hory doly. (Tip číslo 1: Anulovat pomatený nápad, aby páteřní tramvaj číslo 17 jezdila jen s jedním vozem. Pana předsedu představenstva Vodrážku když tak zveme na projížďku na trase Braník - Národní divadlo, nejlépe tak v 7.30 ráno.)

Špatná zpráva pro cestující: Po volbách děj se vůle páně.

Philip Morris Česká republika zvýšil zisk o 40 procent. To je obdivuhodný výkon, protože mu pořád zvyšují daně a zakazují reklamy, natož reklamy s mužnými doktory a krásnými slečnami. Rok 1949:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Aby zaměstnal své bezprizorné komando, vyhlásil ČEZ myslivcům válku o stožáry vysokého napětí. Zajatci se neberou.

Do své ministerské závěti Michael Kocáb napsal i nová pravidla pro používání sledovacích kamer. Je načase. Policie si zjevně s kamerami dělá, co chce, jak ukazuje i tento případ z Dubí. Opilce na videu si kamerový operátor pěkně podal a jeho náčelník pak záznam předal médiím, přičemž nikoho ani nenapadalo chlápka nějak rozmlžit, aby nebyl k poznání. Vždyť je to přece „opilec", odstrašující příklad. Ve středověku bychom ho dali vymáchat v koši, tak co.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy