Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
14. 7. 2016 20:33

Politikář: Pokémoni míří do parlamentu. Tady jsou 14. a 15. komnaty politiky

Pikachu na Hrad. Go!
Realita rozšířena. Pokémon Bisasam uloven.
Realita rozšířena. Pokémon Bisasam uloven. | Foto: ČTK

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Dalo se to čekat. Na principu takzvané rozšířené reality začala fungovat nejen hra Pokémon Go, ale okamžitě na něj najela i politika. Na sobotu je na Václavák ohlášený mítink pokémonistů, budou chytat poslance. Do telefonů. To je jen začátek.

Krajské volby jsou v říjnu, to se nestihne, ale ty další už Pokémon Go nahradí. Kandidáti budou místo kampaně vypuštěni do virtureality volebních obvodů a vyhraje ten nejulovenější. Pidgeotto, Vulpix, Kalousek nebo Jigglypuff? Ano, ten, který má vždy u sebe mikrofon, do kterého když zazpívá svoji píseň, všichni lidé i pokémoni, kteří ho slyší, usnou, a když si Jigglypuff všimne, že spí, všem spícím pokreslí obličeje černým fixem?

We want more!

* * * Ve stopách důtek na hřbetě náměstka Hollana (Bít Brno) přecházíme do 14. komnaty české politiky.

* * * Kooptace parlamentu komiksovými příšerkami začala již v tomto volebním období. Například poslankyně Nytrová (ČSSD), která prý „zná slušné homosexuály“, je ve skutečnosti (ale jak víme, co je skutečné?) pravděpodobně Combusken, japonsky Wakasyamo (ワカシャモ), v národním pokédexu č. 256, v regionálním pokédexu Hoenn č. 5. „Vypadá jako pták. Díky svému mistrovství v kopech dokáže provést 10 kopů za sekundu. Vydává ostré výkřiky, kterými zastrašuje nepřátele. Na 16. úrovni se naučí bojový útok Double Kick (dvojitý kop), na 17. létající útok Peck (klofnutí), na 28. bojový útok Bulk Up, který mu při použití zvyšuje jeho Attack a Defence (útok a obranu),“ uvádí Wikipedie.

„Homosexuálové se budou snažit zlegalizovat sex s dětmi,“ usoudila poslankyně do parlamentního mikrofonu. Peck! Peck! Bulk Up!

* * * Ani nechceme domyslet, v co se převtělil poslanec Schwarz (ANO 2011, předseda Severočechů.cz), který utužení shromažďovacího zákona přivítal slovy: “Demokracie je hezká věc, ale právo, pořádek je taky důležité. Takže tento zákon je pro slušné lidi a těch je většina v naší zemi, tak si myslím, že to uvítají. Víte, radši si obětuju trošku nesvobody, když vím, že budu mít pořádek a že mi na ulicích nebudou lítat vandalové a nebudou mi tady neorganizovaně šířit paniku v nějakých manifestacích.“

Ještě jako ředitel městské policie Most proslul Schwarz kalkulací, že „ze sta cikánů je deset pracovitých a slušných, které bychom neměli házet do pytle s těmi zmetky.“ Double Kick! Tu máš!

Moc prosíme, milí čtenáři, dejte si pozor na to zájmeno. Hlavně nešiřte paniku mu. A jestli si opravdu nemůžete pomoct, tak alespoň organizovaně.

* * * Za těchto okolností zaplaťpánbůh, že si poslanci fakt nedělali násilí (v rauši ještě málem začali rozdávat vyznamenání) a rozpustili to už ve středu. Přičemž z 225 bodů programu projednali čísla 1-5, 11 (Metapod), 29, 44 (Gloom, česky Škromach), 46-47, 49-52 (Venomoth-Meowth), 128, 147-155, 157 (Typhlosion)-162, 187-190, 205 a 218-225 (Delibird), takže plných 43 kousků.

„V tuto chvíli končím 48. schůzi Poslanecké sněmovny a všem vám přeji krásné léto,“ oznámila místopředsedkyně Jermanová v 18:58. A jde se na to. Go, pikachu, go!

* * * Hollande se na rozdíl od Hollana nezbušil ani nenechal zbušit (ještě větší kompro by bylo, kdyby u toho mluvil anglicky), zato si platí kadeřníka za deset tisíc eur měsíčně, což je horší skandál. Připomeňme si: u nás působí vyhlášené holličství na Úřadu vlády, chodí tam i Klaus (frizúra za 120). Babiš šel na Havla v Sapě za 50. Sobotka… Toto je šetření na správném místě. Marniví Francouzi, berte si příklad!

* * * Touha politiků zanechat po sobě nějakou stavební památku (vítězné oblouky, pyramidy, hotel Rjugjong v Pchjongjangu) dorazila i do Prahy, kde se protíná s vášní místních představitelů stěhovat svoje radnice. Výsledkem je nápad primátorky Krnáčové, že by se magistrát měl přesunout na Smíchov, tam, kde je dnes autobusové nádraží Na Knížecí (stěhování nádraží, to je zase know-how Brno).

Když už, máme lepší nápad. V Ceaușeskově paláci v Bukurešti se kromě tří milionů tun mramoru a čtvrtě milionu čtverečních metrů koberců nachází také mnoho místností, které nebyly dosud nikdy využity. Jde převážně o kanceláře, přijímací salony či sály pro konference všeho druhu.

Až magistrátu za dvanáct let vyprší pronájem Škodova paláce, není co řešit. Bude to levnější a jen o něco dál než na Smíchov. Lítačka (cardului) konečně dostojí svému názvu.

Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy