Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
14. 7. 2016 20:33

Politikář: Pokémoni míří do parlamentu. Tady jsou 14. a 15. komnaty politiky

Pikachu na Hrad. Go!
Realita rozšířena. Pokémon Bisasam uloven.
Realita rozšířena. Pokémon Bisasam uloven. | Foto: ČTK

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Dalo se to čekat. Na principu takzvané rozšířené reality začala fungovat nejen hra Pokémon Go, ale okamžitě na něj najela i politika. Na sobotu je na Václavák ohlášený mítink pokémonistů, budou chytat poslance. Do telefonů. To je jen začátek.

Krajské volby jsou v říjnu, to se nestihne, ale ty další už Pokémon Go nahradí. Kandidáti budou místo kampaně vypuštěni do virtureality volebních obvodů a vyhraje ten nejulovenější. Pidgeotto, Vulpix, Kalousek nebo Jigglypuff? Ano, ten, který má vždy u sebe mikrofon, do kterého když zazpívá svoji píseň, všichni lidé i pokémoni, kteří ho slyší, usnou, a když si Jigglypuff všimne, že spí, všem spícím pokreslí obličeje černým fixem?

We want more!

* * * Ve stopách důtek na hřbetě náměstka Hollana (Bít Brno) přecházíme do 14. komnaty české politiky.

* * * Kooptace parlamentu komiksovými příšerkami začala již v tomto volebním období. Například poslankyně Nytrová (ČSSD), která prý „zná slušné homosexuály“, je ve skutečnosti (ale jak víme, co je skutečné?) pravděpodobně Combusken, japonsky Wakasyamo (ワカシャモ), v národním pokédexu č. 256, v regionálním pokédexu Hoenn č. 5. „Vypadá jako pták. Díky svému mistrovství v kopech dokáže provést 10 kopů za sekundu. Vydává ostré výkřiky, kterými zastrašuje nepřátele. Na 16. úrovni se naučí bojový útok Double Kick (dvojitý kop), na 17. létající útok Peck (klofnutí), na 28. bojový útok Bulk Up, který mu při použití zvyšuje jeho Attack a Defence (útok a obranu),“ uvádí Wikipedie.

„Homosexuálové se budou snažit zlegalizovat sex s dětmi,“ usoudila poslankyně do parlamentního mikrofonu. Peck! Peck! Bulk Up!

* * * Ani nechceme domyslet, v co se převtělil poslanec Schwarz (ANO 2011, předseda Severočechů.cz), který utužení shromažďovacího zákona přivítal slovy: “Demokracie je hezká věc, ale právo, pořádek je taky důležité. Takže tento zákon je pro slušné lidi a těch je většina v naší zemi, tak si myslím, že to uvítají. Víte, radši si obětuju trošku nesvobody, když vím, že budu mít pořádek a že mi na ulicích nebudou lítat vandalové a nebudou mi tady neorganizovaně šířit paniku v nějakých manifestacích.“

Ještě jako ředitel městské policie Most proslul Schwarz kalkulací, že „ze sta cikánů je deset pracovitých a slušných, které bychom neměli házet do pytle s těmi zmetky.“ Double Kick! Tu máš!

Moc prosíme, milí čtenáři, dejte si pozor na to zájmeno. Hlavně nešiřte paniku mu. A jestli si opravdu nemůžete pomoct, tak alespoň organizovaně.

* * * Za těchto okolností zaplaťpánbůh, že si poslanci fakt nedělali násilí (v rauši ještě málem začali rozdávat vyznamenání) a rozpustili to už ve středu. Přičemž z 225 bodů programu projednali čísla 1-5, 11 (Metapod), 29, 44 (Gloom, česky Škromach), 46-47, 49-52 (Venomoth-Meowth), 128, 147-155, 157 (Typhlosion)-162, 187-190, 205 a 218-225 (Delibird), takže plných 43 kousků.

„V tuto chvíli končím 48. schůzi Poslanecké sněmovny a všem vám přeji krásné léto,“ oznámila místopředsedkyně Jermanová v 18:58. A jde se na to. Go, pikachu, go!

* * * Hollande se na rozdíl od Hollana nezbušil ani nenechal zbušit (ještě větší kompro by bylo, kdyby u toho mluvil anglicky), zato si platí kadeřníka za deset tisíc eur měsíčně, což je horší skandál. Připomeňme si: u nás působí vyhlášené holličství na Úřadu vlády, chodí tam i Klaus (frizúra za 120). Babiš šel na Havla v Sapě za 50. Sobotka… Toto je šetření na správném místě. Marniví Francouzi, berte si příklad!

* * * Touha politiků zanechat po sobě nějakou stavební památku (vítězné oblouky, pyramidy, hotel Rjugjong v Pchjongjangu) dorazila i do Prahy, kde se protíná s vášní místních představitelů stěhovat svoje radnice. Výsledkem je nápad primátorky Krnáčové, že by se magistrát měl přesunout na Smíchov, tam, kde je dnes autobusové nádraží Na Knížecí (stěhování nádraží, to je zase know-how Brno).

Když už, máme lepší nápad. V Ceaușeskově paláci v Bukurešti se kromě tří milionů tun mramoru a čtvrtě milionu čtverečních metrů koberců nachází také mnoho místností, které nebyly dosud nikdy využity. Jde převážně o kanceláře, přijímací salony či sály pro konference všeho druhu.

Až magistrátu za dvanáct let vyprší pronájem Škodova paláce, není co řešit. Bude to levnější a jen o něco dál než na Smíchov. Lítačka (cardului) konečně dostojí svému názvu.

Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy