Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
30. 10. 2013 17:00

Zprávy o páté: Operace Chlupatá deka se vymkla kontrole

Prezident v nemocnici? Puč měl být přece nekrvavý!
Přátelství, to je někdy víc než láska.
Přátelství, to je někdy víc než láska. | Foto: Ludvík Hradilek

Dobrý den, milí čtenáři. Byli jsme se na státní svátek projet nedaleko lánské obory a můžeme potvrdit, že je tam teď, kdy mírumilovné sluneční paprsky prosvítají skrze zvolna padající oponu podzimního listoví, moc krásně. Nám to taky zamotalo hlavu. A teď k věci:

Povolební vyjednávání (krycí jméno: Operace Chlupatá deka) zatím vypadá jako něco mezi Vraždami v Midsomeru a Českou sodou. Detektiv šéfinspektor Barnaby již vyšetřil, kdo byl v sobotu v Lánech a co tam pohledával. Teď zbývá odhalit pachatele, který prezidenta republiky kopal pod stolem do kolena. Puč měl být přece nekrvavý!

Na ČSSD je dlouhodobě fascinující, že straníci při oficiální komunikaci používají oslovení „přítel". Tento partajní bonton přežil i Zemana (!), Špidlu, Grosse a Paroubka a nemáme nejmenších pochyb, že na příštím sjezdu uslyšíme o příteli Sobotkovi, příteli Haškovi a dalších přátelích a přítelkyních. Jediným nepřítelem bude asi zase ten podrazák Dienstbier.

ANO, šéfe! Nejste sám, kdo se těší na první zápas vyjednávacího dream teamu sociální demokracie. Wunderteamu, jak by řekli Rakušané.

Neskrýváme, že naše sympatie se neválejí přímo na straně Michala Haška - ale Bohuslav Sobotka, neřkuli Milan Štěch, se nám zdají v rolích hrdinů naší doby poněkud ambivalentní. Že.

Z povolební řeže ještě vybíráme:

Zdeněk Škromach popřel, že by byl v roce 1989 v Lidových milicích, tak jako jeho dvojník. Jako důkaz předložil lustrační osvědčení a archivní foto s vousem.

Bilance ústavních institucí ke středě 17:00: Vláda - v demisi a 2x bez důvěry. Poslanecká sněmovna - není, ale někoho prý už sehnali. Senát - je, ale pracuje v ilegalitě. Prezident - je, ale zraněn a indisponován. Bonus: Vítěz voleb - je, ale rozhodl se působit v showbyznysu.

Prosadit dobře fungující jednotku intenzivní péče, to je, oč tu běží. Nejlépe řízenou jako firmu.

Po všech těch třeskutých volebních hymnách jsme konečně objevili i jednu povolební: Můj hlas - je pouhopouhé prozatím. Můj hlas může říct - já už neplatím.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy