Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
30. 10. 2013 17:00

Zprávy o páté: Operace Chlupatá deka se vymkla kontrole

Prezident v nemocnici? Puč měl být přece nekrvavý!
Přátelství, to je někdy víc než láska.
Přátelství, to je někdy víc než láska. | Foto: Ludvík Hradilek

Dobrý den, milí čtenáři. Byli jsme se na státní svátek projet nedaleko lánské obory a můžeme potvrdit, že je tam teď, kdy mírumilovné sluneční paprsky prosvítají skrze zvolna padající oponu podzimního listoví, moc krásně. Nám to taky zamotalo hlavu. A teď k věci:

Povolební vyjednávání (krycí jméno: Operace Chlupatá deka) zatím vypadá jako něco mezi Vraždami v Midsomeru a Českou sodou. Detektiv šéfinspektor Barnaby již vyšetřil, kdo byl v sobotu v Lánech a co tam pohledával. Teď zbývá odhalit pachatele, který prezidenta republiky kopal pod stolem do kolena. Puč měl být přece nekrvavý!

Na ČSSD je dlouhodobě fascinující, že straníci při oficiální komunikaci používají oslovení „přítel". Tento partajní bonton přežil i Zemana (!), Špidlu, Grosse a Paroubka a nemáme nejmenších pochyb, že na příštím sjezdu uslyšíme o příteli Sobotkovi, příteli Haškovi a dalších přátelích a přítelkyních. Jediným nepřítelem bude asi zase ten podrazák Dienstbier.

ANO, šéfe! Nejste sám, kdo se těší na první zápas vyjednávacího dream teamu sociální demokracie. Wunderteamu, jak by řekli Rakušané.

Neskrýváme, že naše sympatie se neválejí přímo na straně Michala Haška - ale Bohuslav Sobotka, neřkuli Milan Štěch, se nám zdají v rolích hrdinů naší doby poněkud ambivalentní. Že.

Z povolební řeže ještě vybíráme:

Zdeněk Škromach popřel, že by byl v roce 1989 v Lidových milicích, tak jako jeho dvojník. Jako důkaz předložil lustrační osvědčení a archivní foto s vousem.

Bilance ústavních institucí ke středě 17:00: Vláda - v demisi a 2x bez důvěry. Poslanecká sněmovna - není, ale někoho prý už sehnali. Senát - je, ale pracuje v ilegalitě. Prezident - je, ale zraněn a indisponován. Bonus: Vítěz voleb - je, ale rozhodl se působit v showbyznysu.

Prosadit dobře fungující jednotku intenzivní péče, to je, oč tu běží. Nejlépe řízenou jako firmu.

Po všech těch třeskutých volebních hymnách jsme konečně objevili i jednu povolební: Můj hlas - je pouhopouhé prozatím. Můj hlas může říct - já už neplatím.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy