Jan Lipold Jan Lipold | Názory
9. 8. 2018 17:55

Cimprlich: Liberální lečo jde do voleb s bramborem a výpečky

Recept na guláš Patriot.
Foto: Shutterstock.com, Aktuálně.cz

Zemanovci tento týden oznámili, že v Ostravě jdou do komunálních voleb na kandidátce LEČO. Jde o koalici LEČO - lepší a čistá Ostrava, SPOZ a Změny pro lidi. Zpráva má důsledky pro politický, gastronomický a jazykový život v naší zemi.

V první řadě, moravskoslezská župa Zemanovců byla na hodinu rozpuštěna. Ve straně, jejíž čestný předseda je nositelem čestného doktorátu univerzity v Gotě, znamená lečo nejen porušení gothajského usnesení, ale vyloženou provokaci. Buď to Ostravaci mají na salámu, nebo jsme svědky pokusu o zeleninový puč.

Vždyť v přísaze člena SPOZ stojí černé na bílém: "Můj vztah k zelenině je veskrze pozitivní. Žádám ovšem, aby mezi mne a ji byl vsunut transformační mezičlánek, který se jmenuje prase."

"Smrt abstinentům a vegetariánům!" Za těchto okolností by politickou zabijačku znamenala spolupráce s lecčím, ale s lečem rozhodně.

Gastropolitická scéna už nebude jako dřív. LEČO se poohlédlo po nových, kompatibilních a hlavně tolerantnějších koaličních partnerech. Ukázalo se, že potenciál hnutí je mnohem větší a je zbytečné ho omezovat jen na jídelní lístky Slezska a severovýchodu Moravy. Rýsuje se něco jako Starostové a nezávislí 2, jen s lepším a životaschopnějším programem. Účast přislíbily tyto subjekty:

ŘÍZEK - Římov zelenější a krásnější.

BRAMBOR - Brno: ambice a dozor.

KUŘE - Krásné úspěšné Řevnice.

VÝPEČKY - Výstavní Pečky.

NÁKYP - Náš Kyjov především.

KLIŽKA - Klidná Ponědrážka.

OVAR - Ovčárům zdar!

UHO - Ubráníme Hodonín!

Protože tahle země je naše, a ne jejich, byly z volebního guláše Patriot vyškrtnuty:

KEBAB - Koalice Ekoteroristické Babovřesky.

KUSKUS - Kutná Hora společně a usilovně.

Novému hnutí Meníčko 2018 první průzkumy přisuzují mezi 70 a 80 procenty preferencí. Voliči jsou hladoví po nových jménech. Tradiční politici podle očekávání panikaří a hledají protizbraně. V zemi, kde je v podstatě jedno, jestli se vaše partaje jmenují Svoboda a přímá demokracie, anebo Katův šleh, ANO, nebo NE, Gordon Blue, nebo Kuřecí prsa s broskví, není už takový problém změnit si volební pseudonym z Babiše na Babicu.    

Dobrou chuť, pokud právě obědváte.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy