Jan Lipold Jan Lipold | Názory
9. 8. 2018 17:55

Cimprlich: Liberální lečo jde do voleb s bramborem a výpečky

Recept na guláš Patriot.
Foto: Shutterstock.com, Aktuálně.cz

Zemanovci tento týden oznámili, že v Ostravě jdou do komunálních voleb na kandidátce LEČO. Jde o koalici LEČO - lepší a čistá Ostrava, SPOZ a Změny pro lidi. Zpráva má důsledky pro politický, gastronomický a jazykový život v naší zemi.

V první řadě, moravskoslezská župa Zemanovců byla na hodinu rozpuštěna. Ve straně, jejíž čestný předseda je nositelem čestného doktorátu univerzity v Gotě, znamená lečo nejen porušení gothajského usnesení, ale vyloženou provokaci. Buď to Ostravaci mají na salámu, nebo jsme svědky pokusu o zeleninový puč.

Vždyť v přísaze člena SPOZ stojí černé na bílém: "Můj vztah k zelenině je veskrze pozitivní. Žádám ovšem, aby mezi mne a ji byl vsunut transformační mezičlánek, který se jmenuje prase."

"Smrt abstinentům a vegetariánům!" Za těchto okolností by politickou zabijačku znamenala spolupráce s lecčím, ale s lečem rozhodně.

Gastropolitická scéna už nebude jako dřív. LEČO se poohlédlo po nových, kompatibilních a hlavně tolerantnějších koaličních partnerech. Ukázalo se, že potenciál hnutí je mnohem větší a je zbytečné ho omezovat jen na jídelní lístky Slezska a severovýchodu Moravy. Rýsuje se něco jako Starostové a nezávislí 2, jen s lepším a životaschopnějším programem. Účast přislíbily tyto subjekty:

ŘÍZEK - Římov zelenější a krásnější.

BRAMBOR - Brno: ambice a dozor.

KUŘE - Krásné úspěšné Řevnice.

VÝPEČKY - Výstavní Pečky.

NÁKYP - Náš Kyjov především.

KLIŽKA - Klidná Ponědrážka.

OVAR - Ovčárům zdar!

UHO - Ubráníme Hodonín!

Protože tahle země je naše, a ne jejich, byly z volebního guláše Patriot vyškrtnuty:

KEBAB - Koalice Ekoteroristické Babovřesky.

KUSKUS - Kutná Hora společně a usilovně.

Novému hnutí Meníčko 2018 první průzkumy přisuzují mezi 70 a 80 procenty preferencí. Voliči jsou hladoví po nových jménech. Tradiční politici podle očekávání panikaří a hledají protizbraně. V zemi, kde je v podstatě jedno, jestli se vaše partaje jmenují Svoboda a přímá demokracie, anebo Katův šleh, ANO, nebo NE, Gordon Blue, nebo Kuřecí prsa s broskví, není už takový problém změnit si volební pseudonym z Babiše na Babicu.    

Dobrou chuť, pokud právě obědváte.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy