Petr Vizina Petr Vizina | Fejetony
18. 11. 2019 18:30

Listopadové rady zkušeného ďábla. Zapomněls na zemandrtálce a havloidy?

Když uprostřed války C. S. Lewisovi už zaléhaly uši z nenávistné rétoriky, vypsal se z toho v Radách zkušeného ďábla - knize fiktivních dopisů protřelého pekelníka začínajícímu kolegovi. Po vzletných slovech, která přinesl sváteční víkend, si na prahu nového týdne zaslouží připomínku přísloví o ďáblovi, který toho moc nenaspí.
C. S. LEWIS, spisovatel
C. S. LEWIS, spisovatel | Foto: ČTK

Rád bych napsal vážený, ale obejdeme se bez toho. Kolego, nebudu zastírat, že jsem hluboce rozladěný, jak sis o víkendu vedl. Na Letné si v klidu demonstruje čtvrt milionu lidí, Babiš lituje svého členství v KSČ a je vděčný, že patříme k unii. Táhni k andělům!

Foto: Jan Kačer

Peklo nejsou Dalskabáty z českých pohádek s koktavými čerty, ale efektivně fungující systém zaměřený na maximalizaci zisku - získávání lidských duší.

Dokonce i takový naivka jako svatý Jan pochopil, že ďábel je na světě od toho, aby rozděloval a ničil. Když to pochopí pánbíčkář, jak je možné, že tomu nerozumí peklo? Copak už i ďáblové propadli morálnímu relativismu a zapomněli, k čemu jsou na světě? Je ostudné, že musím podřízeným základní věci zas a znovu připomínat. Letošní zpackané oslavy kázeňsky ještě poženu níž, až k Nejnižšímu!

Měl jsi za úkol ponoukat chvástavé chlapy, aby si svátek ukradli sami pro sebe - dojímali se, provolávali hesla a tím většinu otrávili. Měl jsi z demokracie vytřepat poslední zbytky smyslu, měl jsi způsobit, že se stane zaklínadlem, kterým se bohatí brání před chudými, mazaní před hloupými.

O svobodě se mělo 17. listopadu mluvit tak často a plytce, až je z toho na zvracení a Češi začnou nesnášet už jen to samotné slovo. Měl jsi na ten svátek zajistit podobnou atrakci jako setkání prezidenta s nacionalisty a xenofoby. Lomcuje mnou vztek, jakmile na to jen pomyslím. Selhals! Ďábel nikdy nesmí usnout na vavřínech vítězství! Dokud mají Češi alespoň nějaký zbytek duše, nesmíš polevit.

Ani ty chvilkaře sis nepohlídal. Měl jsi jim podsunout myšlenku nepolitické politiky tak ďábelsky, aby znamenala, že jsou volby zbytečné, pokud vyhrává Babiš. Mohla to být krásná bitva kulturní války. Rozděl a panuj, copak to neznáš? Packale!

Hňupe, tvé neomluvitelné selhání je o to vážnější, že máš ideální podmínky pro práci. Češi chtějí pryč ode všech a od všeho, být jen sami na světě a nejlépe žít znovu v minulosti. Taky si připadají daleko lepší než Němci, Francouzi nebo třeba Slováci, obojí vždycky skvěle pomáhalo našim záměrům.

Jenomže tím se nemůžeš chlubit, to je úspěch našeho ústředí, celosvětová kampaň, troubo! Češi přestávají mít ty své pitomé ohledy na slabšího, myslí si, že jde o politickou kampaň bohatých neziskovek, které platí Söros. Ani na to jsi nepřišel vlastní hlavou, museli ti pomáhat Maďaři.

Jdi se vycpat se svým videem, kde se ženy omlouvají mužům! Tohle má rozeštvat společnost? Feminismus, jak víš, je v první řadě otázkou spravedlnosti, což je odpornost, kterou nenávidím snad ze všeho nejvíc.

Když feminismus konečně sám sebe zaměstnal diskusemi o počtu pohlaví a přestal ohrožovat naše ďábelské zájmy, předhodíš Čechům smířlivé řeči nějakých lesan s plastovými čelenkami. Takhle si představuješ nesmiřitelnou válku mezi pohlavími?

Takže mě poslouchej: Chci v Česku víc nesmiřitelnosti! Víc hádek o pomníky, víc řečí o nepřijatelnosti morálního relativismu, víc hecování jedněch proti druhým. Pravdoláskaři, čučkaři, anonisti, havloidi, zemandrtálci, dobroserové, eurohujeři, presstituti… zapomněls, že tohle funguje? Chci krev!

Pro naši věc nejlépe pracují ti, kdo se nestarají o rodinu, koníčky, o kamarády, chtějí zaplnit prázdno uvnitř a tenhle svět jim dluží příležitost. Omyl, to ty jim dlužíš příležitost!

Když se nechytneš, čeká tě trest. Půjdeš někam, kde peklu pšenka nekvete. Ke skautům, nebo do hospice. Mně je to fuk.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy