Petr Vizina Petr Vizina | Fejetony
18. 11. 2019 18:30

Listopadové rady zkušeného ďábla. Zapomněls na zemandrtálce a havloidy?

Když uprostřed války C. S. Lewisovi už zaléhaly uši z nenávistné rétoriky, vypsal se z toho v Radách zkušeného ďábla - knize fiktivních dopisů protřelého pekelníka začínajícímu kolegovi. Po vzletných slovech, která přinesl sváteční víkend, si na prahu nového týdne zaslouží připomínku přísloví o ďáblovi, který toho moc nenaspí.
C. S. LEWIS, spisovatel
C. S. LEWIS, spisovatel | Foto: ČTK

Rád bych napsal vážený, ale obejdeme se bez toho. Kolego, nebudu zastírat, že jsem hluboce rozladěný, jak sis o víkendu vedl. Na Letné si v klidu demonstruje čtvrt milionu lidí, Babiš lituje svého členství v KSČ a je vděčný, že patříme k unii. Táhni k andělům!

Foto: Jan Kačer

Peklo nejsou Dalskabáty z českých pohádek s koktavými čerty, ale efektivně fungující systém zaměřený na maximalizaci zisku - získávání lidských duší.

Dokonce i takový naivka jako svatý Jan pochopil, že ďábel je na světě od toho, aby rozděloval a ničil. Když to pochopí pánbíčkář, jak je možné, že tomu nerozumí peklo? Copak už i ďáblové propadli morálnímu relativismu a zapomněli, k čemu jsou na světě? Je ostudné, že musím podřízeným základní věci zas a znovu připomínat. Letošní zpackané oslavy kázeňsky ještě poženu níž, až k Nejnižšímu!

Měl jsi za úkol ponoukat chvástavé chlapy, aby si svátek ukradli sami pro sebe - dojímali se, provolávali hesla a tím většinu otrávili. Měl jsi z demokracie vytřepat poslední zbytky smyslu, měl jsi způsobit, že se stane zaklínadlem, kterým se bohatí brání před chudými, mazaní před hloupými.

O svobodě se mělo 17. listopadu mluvit tak často a plytce, až je z toho na zvracení a Češi začnou nesnášet už jen to samotné slovo. Měl jsi na ten svátek zajistit podobnou atrakci jako setkání prezidenta s nacionalisty a xenofoby. Lomcuje mnou vztek, jakmile na to jen pomyslím. Selhals! Ďábel nikdy nesmí usnout na vavřínech vítězství! Dokud mají Češi alespoň nějaký zbytek duše, nesmíš polevit.

Ani ty chvilkaře sis nepohlídal. Měl jsi jim podsunout myšlenku nepolitické politiky tak ďábelsky, aby znamenala, že jsou volby zbytečné, pokud vyhrává Babiš. Mohla to být krásná bitva kulturní války. Rozděl a panuj, copak to neznáš? Packale!

Hňupe, tvé neomluvitelné selhání je o to vážnější, že máš ideální podmínky pro práci. Češi chtějí pryč ode všech a od všeho, být jen sami na světě a nejlépe žít znovu v minulosti. Taky si připadají daleko lepší než Němci, Francouzi nebo třeba Slováci, obojí vždycky skvěle pomáhalo našim záměrům.

Jenomže tím se nemůžeš chlubit, to je úspěch našeho ústředí, celosvětová kampaň, troubo! Češi přestávají mít ty své pitomé ohledy na slabšího, myslí si, že jde o politickou kampaň bohatých neziskovek, které platí Söros. Ani na to jsi nepřišel vlastní hlavou, museli ti pomáhat Maďaři.

Jdi se vycpat se svým videem, kde se ženy omlouvají mužům! Tohle má rozeštvat společnost? Feminismus, jak víš, je v první řadě otázkou spravedlnosti, což je odpornost, kterou nenávidím snad ze všeho nejvíc.

Když feminismus konečně sám sebe zaměstnal diskusemi o počtu pohlaví a přestal ohrožovat naše ďábelské zájmy, předhodíš Čechům smířlivé řeči nějakých lesan s plastovými čelenkami. Takhle si představuješ nesmiřitelnou válku mezi pohlavími?

Takže mě poslouchej: Chci v Česku víc nesmiřitelnosti! Víc hádek o pomníky, víc řečí o nepřijatelnosti morálního relativismu, víc hecování jedněch proti druhým. Pravdoláskaři, čučkaři, anonisti, havloidi, zemandrtálci, dobroserové, eurohujeři, presstituti… zapomněls, že tohle funguje? Chci krev!

Pro naši věc nejlépe pracují ti, kdo se nestarají o rodinu, koníčky, o kamarády, chtějí zaplnit prázdno uvnitř a tenhle svět jim dluží příležitost. Omyl, to ty jim dlužíš příležitost!

Když se nechytneš, čeká tě trest. Půjdeš někam, kde peklu pšenka nekvete. Ke skautům, nebo do hospice. Mně je to fuk.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 7 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy