Petr Vizina Petr Vizina | Fejetony
18. 11. 2019 18:30

Listopadové rady zkušeného ďábla. Zapomněls na zemandrtálce a havloidy?

Když uprostřed války C. S. Lewisovi už zaléhaly uši z nenávistné rétoriky, vypsal se z toho v Radách zkušeného ďábla - knize fiktivních dopisů protřelého pekelníka začínajícímu kolegovi. Po vzletných slovech, která přinesl sváteční víkend, si na prahu nového týdne zaslouží připomínku přísloví o ďáblovi, který toho moc nenaspí.
C. S. LEWIS, spisovatel
C. S. LEWIS, spisovatel | Foto: ČTK

Rád bych napsal vážený, ale obejdeme se bez toho. Kolego, nebudu zastírat, že jsem hluboce rozladěný, jak sis o víkendu vedl. Na Letné si v klidu demonstruje čtvrt milionu lidí, Babiš lituje svého členství v KSČ a je vděčný, že patříme k unii. Táhni k andělům!

Foto: Jan Kačer

Peklo nejsou Dalskabáty z českých pohádek s koktavými čerty, ale efektivně fungující systém zaměřený na maximalizaci zisku - získávání lidských duší.

Dokonce i takový naivka jako svatý Jan pochopil, že ďábel je na světě od toho, aby rozděloval a ničil. Když to pochopí pánbíčkář, jak je možné, že tomu nerozumí peklo? Copak už i ďáblové propadli morálnímu relativismu a zapomněli, k čemu jsou na světě? Je ostudné, že musím podřízeným základní věci zas a znovu připomínat. Letošní zpackané oslavy kázeňsky ještě poženu níž, až k Nejnižšímu!

Měl jsi za úkol ponoukat chvástavé chlapy, aby si svátek ukradli sami pro sebe - dojímali se, provolávali hesla a tím většinu otrávili. Měl jsi z demokracie vytřepat poslední zbytky smyslu, měl jsi způsobit, že se stane zaklínadlem, kterým se bohatí brání před chudými, mazaní před hloupými.

O svobodě se mělo 17. listopadu mluvit tak často a plytce, až je z toho na zvracení a Češi začnou nesnášet už jen to samotné slovo. Měl jsi na ten svátek zajistit podobnou atrakci jako setkání prezidenta s nacionalisty a xenofoby. Lomcuje mnou vztek, jakmile na to jen pomyslím. Selhals! Ďábel nikdy nesmí usnout na vavřínech vítězství! Dokud mají Češi alespoň nějaký zbytek duše, nesmíš polevit.

Ani ty chvilkaře sis nepohlídal. Měl jsi jim podsunout myšlenku nepolitické politiky tak ďábelsky, aby znamenala, že jsou volby zbytečné, pokud vyhrává Babiš. Mohla to být krásná bitva kulturní války. Rozděl a panuj, copak to neznáš? Packale!

Hňupe, tvé neomluvitelné selhání je o to vážnější, že máš ideální podmínky pro práci. Češi chtějí pryč ode všech a od všeho, být jen sami na světě a nejlépe žít znovu v minulosti. Taky si připadají daleko lepší než Němci, Francouzi nebo třeba Slováci, obojí vždycky skvěle pomáhalo našim záměrům.

Jenomže tím se nemůžeš chlubit, to je úspěch našeho ústředí, celosvětová kampaň, troubo! Češi přestávají mít ty své pitomé ohledy na slabšího, myslí si, že jde o politickou kampaň bohatých neziskovek, které platí Söros. Ani na to jsi nepřišel vlastní hlavou, museli ti pomáhat Maďaři.

Jdi se vycpat se svým videem, kde se ženy omlouvají mužům! Tohle má rozeštvat společnost? Feminismus, jak víš, je v první řadě otázkou spravedlnosti, což je odpornost, kterou nenávidím snad ze všeho nejvíc.

Když feminismus konečně sám sebe zaměstnal diskusemi o počtu pohlaví a přestal ohrožovat naše ďábelské zájmy, předhodíš Čechům smířlivé řeči nějakých lesan s plastovými čelenkami. Takhle si představuješ nesmiřitelnou válku mezi pohlavími?

Takže mě poslouchej: Chci v Česku víc nesmiřitelnosti! Víc hádek o pomníky, víc řečí o nepřijatelnosti morálního relativismu, víc hecování jedněch proti druhým. Pravdoláskaři, čučkaři, anonisti, havloidi, zemandrtálci, dobroserové, eurohujeři, presstituti… zapomněls, že tohle funguje? Chci krev!

Pro naši věc nejlépe pracují ti, kdo se nestarají o rodinu, koníčky, o kamarády, chtějí zaplnit prázdno uvnitř a tenhle svět jim dluží příležitost. Omyl, to ty jim dlužíš příležitost!

Když se nechytneš, čeká tě trest. Půjdeš někam, kde peklu pšenka nekvete. Ke skautům, nebo do hospice. Mně je to fuk.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Americký Senát schválil Bidenův sociální a klimatický balík

Americký Senát schválil návrh zákona, který podle členů Demokratické strany prezidenta Joea Bidena přinese zásadní pokles emisí skleníkových plynů, sníží ceny léků pro seniory a přiměje korporace a bohaté jedince platit více na daních. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Nyní soubor opatření míří do Sněmovny reprezentantů, kde má Bidenova strana většinu.

před 55 minutami

Mexické horníky v dole zatopila voda, záchranáři bojují s časem

Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Neštěstí se stalo v mexickém státě Coahuila ve středu ve 13:35 místního času (20:35 SELČ), když se propadla stěna šachty a důl byl zaplaven. Vodu z dolu odčerpávají velká čerpadla a podle BBC bylo na místo povoláno i šest potápěčů mexických speciálních sil.

Příbuzní, kteří se shromáždili před dolem, doufají, že se horníkům podařilo najít vzduchovou kapsu. "Jsme unavení a zoufalí, ale pořád máme trochu naděje," prohlásila Cecilia Cruzová.

Agentura Reuters informovala, že pěti jiným horníkům se povedlo dostat se z dolu ven. Jeden z nich, Fernando Pompa, v rozhovoru s místní rozhlasovou stanicí popsal, jak byl z dolu vytažen ven ve vozíku, který se používá k přepravě uhlí.

Důl v okrese Sabinas byl otevřen v lednu a podle mexického ministerstva práce od té doby nikdo nehlásil žádné abnormálnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Schalke s Králem v základní sestavě podlehlo Kolínu

Fotbalisté Schalke se po roce vrátili do bundesligy porážkou 1:3 v úvodním kole nové sezony v Kolíně nad Rýnem. Tým s českým záložníkem Alexem Králem v základní sestavě hrál od 35. minuty v deseti. Král, který do Schalke přišel minulý měsíc po přerušení smlouvy se Spartakem Moskva, strávil na hřišti 89 minut.

Brzkou trefu Schalke hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím neuznal kvůli předcházejícímu ofsajdovému postavení. Video zasáhlo do utkání i po půl hodině hry, kdy byl přezkoumán faul hostujícího Drexlera. Za nedovolený zákrok dostal německý záložník červenou kartu.

Početní výhodu využil Kolín na začátku druhého poločasu. Ve 49. minutě otevřel skóre zápasu přízemní střelou Kilian. Vedení domácích navýšil v 65. minutě rakouský záložník Kainz. Schalke vystřelilo ve druhém poločase na branku pouze jednou, kdy se v 76. minutě prosadil Butler. O čtyři minuty později vrátil Ljubičič Kolínu dvougólový náskok a stav 3:1 zůstal až do konce zápasu.

Lipsko na úvod remizovalo ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsal ztrátu i v ligové soutěži.

V osmé minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Stuttgart - Lipsko 1:1 (31. Ahamada - 8. Nkunku), Kolín nad Rýnem - Schalke 3:1 (49. Kilian, 65. Kainz, 80. Ljubičič - 76. Bulter).

Další zprávy