Petr Vizina Petr Vizina | Fejetony
18. 11. 2019 18:30

Listopadové rady zkušeného ďábla. Zapomněls na zemandrtálce a havloidy?

Když uprostřed války C. S. Lewisovi už zaléhaly uši z nenávistné rétoriky, vypsal se z toho v Radách zkušeného ďábla - knize fiktivních dopisů protřelého pekelníka začínajícímu kolegovi. Po vzletných slovech, která přinesl sváteční víkend, si na prahu nového týdne zaslouží připomínku přísloví o ďáblovi, který toho moc nenaspí.
C. S. LEWIS, spisovatel
C. S. LEWIS, spisovatel | Foto: ČTK

Rád bych napsal vážený, ale obejdeme se bez toho. Kolego, nebudu zastírat, že jsem hluboce rozladěný, jak sis o víkendu vedl. Na Letné si v klidu demonstruje čtvrt milionu lidí, Babiš lituje svého členství v KSČ a je vděčný, že patříme k unii. Táhni k andělům!

Foto: Jan Kačer

Peklo nejsou Dalskabáty z českých pohádek s koktavými čerty, ale efektivně fungující systém zaměřený na maximalizaci zisku - získávání lidských duší.

Dokonce i takový naivka jako svatý Jan pochopil, že ďábel je na světě od toho, aby rozděloval a ničil. Když to pochopí pánbíčkář, jak je možné, že tomu nerozumí peklo? Copak už i ďáblové propadli morálnímu relativismu a zapomněli, k čemu jsou na světě? Je ostudné, že musím podřízeným základní věci zas a znovu připomínat. Letošní zpackané oslavy kázeňsky ještě poženu níž, až k Nejnižšímu!

Měl jsi za úkol ponoukat chvástavé chlapy, aby si svátek ukradli sami pro sebe - dojímali se, provolávali hesla a tím většinu otrávili. Měl jsi z demokracie vytřepat poslední zbytky smyslu, měl jsi způsobit, že se stane zaklínadlem, kterým se bohatí brání před chudými, mazaní před hloupými.

O svobodě se mělo 17. listopadu mluvit tak často a plytce, až je z toho na zvracení a Češi začnou nesnášet už jen to samotné slovo. Měl jsi na ten svátek zajistit podobnou atrakci jako setkání prezidenta s nacionalisty a xenofoby. Lomcuje mnou vztek, jakmile na to jen pomyslím. Selhals! Ďábel nikdy nesmí usnout na vavřínech vítězství! Dokud mají Češi alespoň nějaký zbytek duše, nesmíš polevit.

Ani ty chvilkaře sis nepohlídal. Měl jsi jim podsunout myšlenku nepolitické politiky tak ďábelsky, aby znamenala, že jsou volby zbytečné, pokud vyhrává Babiš. Mohla to být krásná bitva kulturní války. Rozděl a panuj, copak to neznáš? Packale!

Hňupe, tvé neomluvitelné selhání je o to vážnější, že máš ideální podmínky pro práci. Češi chtějí pryč ode všech a od všeho, být jen sami na světě a nejlépe žít znovu v minulosti. Taky si připadají daleko lepší než Němci, Francouzi nebo třeba Slováci, obojí vždycky skvěle pomáhalo našim záměrům.

Jenomže tím se nemůžeš chlubit, to je úspěch našeho ústředí, celosvětová kampaň, troubo! Češi přestávají mít ty své pitomé ohledy na slabšího, myslí si, že jde o politickou kampaň bohatých neziskovek, které platí Söros. Ani na to jsi nepřišel vlastní hlavou, museli ti pomáhat Maďaři.

Jdi se vycpat se svým videem, kde se ženy omlouvají mužům! Tohle má rozeštvat společnost? Feminismus, jak víš, je v první řadě otázkou spravedlnosti, což je odpornost, kterou nenávidím snad ze všeho nejvíc.

Když feminismus konečně sám sebe zaměstnal diskusemi o počtu pohlaví a přestal ohrožovat naše ďábelské zájmy, předhodíš Čechům smířlivé řeči nějakých lesan s plastovými čelenkami. Takhle si představuješ nesmiřitelnou válku mezi pohlavími?

Takže mě poslouchej: Chci v Česku víc nesmiřitelnosti! Víc hádek o pomníky, víc řečí o nepřijatelnosti morálního relativismu, víc hecování jedněch proti druhým. Pravdoláskaři, čučkaři, anonisti, havloidi, zemandrtálci, dobroserové, eurohujeři, presstituti… zapomněls, že tohle funguje? Chci krev!

Pro naši věc nejlépe pracují ti, kdo se nestarají o rodinu, koníčky, o kamarády, chtějí zaplnit prázdno uvnitř a tenhle svět jim dluží příležitost. Omyl, to ty jim dlužíš příležitost!

Když se nechytneš, čeká tě trest. Půjdeš někam, kde peklu pšenka nekvete. Ke skautům, nebo do hospice. Mně je to fuk.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy