reklama
 

Fotoblog: Orientální tradice pokračuje. Dary krajů a lidu prezidentu republiky

31. 12. 2016 11:26 aktualizováno 17. 2. 10:35

Dary a dárky se staly kuriózní součástí bontonu Zemanových krajských cest. Podívejte se na ty nejnovější i na zajímavé ukázky z minulosti.

Noví hejtmani, stejný scénář. Prezidentské návštěvy krajů - bez ohledu na to, že v některých byl už čtyřikrát - začínají předáváním darů hlavě státu (a dárky hejtmanům zdvořile přiváží i Miloš Zeman). Zde hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán představuje malý státní znak vyšitý vambereckou krajkou. Přejít do galerie: 36
  • Prezident s oblibou navštěvuje průmyslové a zejména strojírenské podniky, takže vymyslet nějaký originální dárek je pro ně čím dál tím těžší. Modelů a modýlků má tím pádem celou řadu, ten zatím poslední ze Škody ve Vrchlabí, jedná se o nový SUV Kodiaq.
  • V lednu byl pro změnu v továrně Škoda JS (Jaderné strojírenství) v Plzni, kde dostal model jaderného reaktoru.
  • Nehledě na prezidentovy zdravotní obtíže, obdarovali ho na plzeňském hejtmanství bicyklem Favorit z Rokycan. Stěrače svítí, ostřikovače stírají!
  • Autentické dárky od dětí z dětského domova v Plané u Mariánských Lázní.
  • Jsme to my? Jak se sobě líbíme? Zrcadlo v pozlaceném rámu, dar z Královéhradeckého kraje.
Noví hejtmani, stejný scénář. Prezidentské návštěvy krajů - bez ohledu na to, že v některých byl už čtyřikrát - začínají předáváním darů hlavě státu (a dárky hejtmanům zdvořile přiváží i Miloš Zeman). Zde hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán představuje malý státní znak vyšitý vambereckou krajkou. | Foto: ČTK

autoři: Jan Lipold, ČTK, Obrazová sekce

reklama
reklama
reklama