Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
11. 11. 2011 14:30

Interpelace jinak: V jakém Brně chtějí Brňané žít?

Čtenáři debatovali s Onderkou, Blažkem či Hollanem z ŽítBrno.cz
Foto: Miroslav Mašek

Jaké to je Žít Brno (či dokonce Krno)?

Proč si toto slovní spojení brněnský magistrát vybral jako slogan své propagační kampaně, zatímco jiní se mu smějí, parodují ho na stejnojmenných stránkách (které si magistrát zapomněl zaregistrovat), recesisticky přejmenovávají město na Krno, pořádají kvůli němu různé happeningy?

A jak se vlastně v současném Brně skutečně žije? Jaké by ho chtěli mít jeho obyvatelé, jaké jeho radní a jak jej vidí třeba architekti a urbanisté?

Foto: Aktuálně.cz
Libor Stejskal:
Žít Brno? Nebo raději Krno?
V jaké Praze chtějí žít primátor, Pražané, architekti

Pravidelné divadelní Interpelace, které každý měsíc hostí Nová scéna Národního divadla v Praze, se tentokrát představily v Brně. A to v pátek 11. listopadu od 13 hodin na půdě Masarykovy univerzity v Joštově ulici 10 v rámci Multimediálního dne Katedry mediálních studií a žurnalistiky.

Foto: Miroslav Mašek

Diskusního setkání tradičně moderovaného ekonomem Tomášem Sedláčkem se zúčastnili primátor Roman Onderka z ČSSD, Pavel Blažek, místopředseda ODS a brněnský radní, Matěj Hollan, zakladatel občanského sdružení Brnění a člen redakčního týmu ŽítBrno.cz, Adéla Elbel ze známé hudební skupiny Čokovoko a architekt Marek Štěpán.

Celou diskusi jste mohli sledovat online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Přenos zajišťovala společnost Disk.

Debaty jste se ovšem mohli zúčastnit, aniž jste na Masarykovu univerzitu dorazili. Stačilo být v kolem oběda u počítače s připojením k internetu.

Své komentáře a případné otázky jste mohli psát pod tímto článkem. Zprostředkovali jsme jejich přenos do diskuse s našimi hosty (nemohli jsme ale zajistit, že na ně bude někdo reagovat, popř. že se všechny otázky dočkají odpovědi). Publikovat lze jen postřehy a dotazy, které mají maximálně 140 znaků (jen pro srovnání: běžná SMS jich má 160), protože Twitter, který k tomuto účelu využíváme, jich více napsat neumožňuje.

 

Čtenáři na internetu

 

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy