reklama
 
 

Interpelace jinak: V jakém Brně chtějí Brňané žít?

11. 11. 2011 14:30
Čtenáři debatovali s Onderkou, Blažkem či Hollanem z ŽítBrno.cz

Jaké to je Žít Brno (či dokonce Krno)?

Proč si toto slovní spojení brněnský magistrát vybral jako slogan své propagační kampaně, zatímco jiní se mu smějí, parodují ho na stejnojmenných stránkách (které si magistrát zapomněl zaregistrovat), recesisticky přejmenovávají město na Krno, pořádají kvůli němu různé happeningy?

A jak se vlastně v současném Brně skutečně žije? Jaké by ho chtěli mít jeho obyvatelé, jaké jeho radní a jak jej vidí třeba architekti a urbanisté?

Libor Stejskal:
Žít Brno? Nebo raději Krno?
V jaké Praze chtějí žít primátor, Pražané, architekti

Pravidelné divadelní Interpelace, které každý měsíc hostí Nová scéna Národního divadla v Praze, se tentokrát představily v Brně. A to v pátek 11. listopadu od 13 hodin na půdě Masarykovy univerzity v Joštově ulici 10 v rámci Multimediálního dne Katedry mediálních studií a žurnalistiky.

Diskusního setkání tradičně moderovaného ekonomem Tomášem Sedláčkem se zúčastnili primátor Roman Onderka z ČSSD, Pavel Blažek, místopředseda ODS a brněnský radní, Matěj Hollan, zakladatel občanského sdružení Brnění a člen redakčního týmu ŽítBrno.cz, Adéla Elbel ze známé hudební skupiny Čokovoko a architekt Marek Štěpán.

Celou diskusi jste mohli sledovat online prostřednictvím tzv. streamu v tomto článku. Přenos zajišťovala společnost Disk.

Debaty jste se ovšem mohli zúčastnit, aniž jste na Masarykovu univerzitu dorazili. Stačilo být v kolem oběda u počítače s připojením k internetu.

Své komentáře a případné otázky jste mohli psát pod tímto článkem. Zprostředkovali jsme jejich přenos do diskuse s našimi hosty (nemohli jsme ale zajistit, že na ně bude někdo reagovat, popř. že se všechny otázky dočkají odpovědi). Publikovat lze jen postřehy a dotazy, které mají maximálně 140 znaků (jen pro srovnání: běžná SMS jich má 160), protože Twitter, který k tomuto účelu využíváme, jich více napsat neumožňuje.

 

Čtenáři na internetu

 

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru.

autor: Libor Stejskal | 11. 11. 2011 14:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama