Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
23. 2. 2011 17:10

Pojďte se Sedláčkem interpelovat osobnosti do Národního

Kocáb, Třeštíková, Kohout a zástupce Děkujume, odejděte budou odpovídat na vaše otázky
Nová scéna Národního divadla v Praze
Nová scéna Národního divadla v Praze | Foto: NS ND

Chcete se dozvědět něco o kampani Děkujeme, odcházíme přímo od jednoho z těch, které veřejnost vnímá jako její mediální tvář?

Zajímá Vás, proč ekonom Pavel Kohout zklamaný opouští poradní tým NERV?

Či se třeba chcete zeptat Michaela Kocába, jaké to je pracovat s premiéry Mirkem Topolánkem, Janem Fischerem či Petrem Nečasem (a od rozdělané práce pak muset odejít)?

Přijďte jim ve čtvrtek v 16 hodin položit své otázky na Novou scénu Národního divadla, která společně s Aktuálně.cz a FAMU pořádá historicky první divadelní Interpelace. Anebo se debaty můžete zúčastnit, aniž byste vstali do počítače - prostřednictvím živého interaktivního přenosu na našich stránkách.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Moderátor (a zdejší bloger) Tomáš Sedláček dále spolu s námi pozval na pódium i režisérku Helenu Třeštíkovou, která v roce 2007 po pouhých 17 dnech rezignovala na post ministryně kultury, účast přislíbil také Jiří Hrabovský, tvůrce mediální kampaně, která propagovala protestní akci lékařů. Jejich debatu budou on-line glosovat dva stálí diskutéři ze zdejších blogů. Téma prvního setkání: Umění odejít.

Foto: Aktuálně.cz
Michael Kocáb:
Mám v povaze bojovat do poslední chvíle

„Snažili jsme se připravit zase něco trochu jiného - dramatizovanou veřejnou debatu na aktuální téma, propojující živý svět diskutujících a diváků s 'digitální' atmosférou internetových fór," uvedl šéfredaktor  Aktuálně.cz.

Foto: Aktuálně.cz
Helena Třeštíková:
Neuměla jsem odejít, tak odešel on

Pro ředitele Nové scény ND Štěpána Kubištu je projekt Interpelace dalším krokem v cíleném otevírání budovy lidem. „Zní to jako floskule, ale my jsme šli opravdu po pravém významu toho slova. Nová scéna se po dobu dvacetiletého působení Laterny magiky stala takovým skleněným hradem uprostřed města," vysvětluje Kubišta.

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Kohout:
Nápadů, kdo by měl odejít, je vždycky dost

Divadlo jako prostor pro diskusi láká i moderátora Tomáše Sedláčka.

„Prostředí je jiné než na konferencích či agresivních politických televizních debatách - a panuje zde naděje, že nepůjde o to urazit své spoludiskutující, ale o snahu nalézt nové postřehy, občerstvit se pohledy zcela odjinud a koneckonců posunout úroveň diskuse do hlubší a nepolitické debaty. Koneckonců debata o věcech veřejných nikdy neměla patřit jen politikům a médiím."

Foto: Aktuálně.cz
Tomáš Sedláček:
Protože mlčet můžeme o všem...

Tato první debata nemá ale ani zdaleka být poslední. Na Nové scéně se chceme setkávat každý čtvrtý čtvrtek v měsíci (tedy s výjimkou divadelních prázdnin), zvát zajímavé hosty a klást jim spolu s vámi otázky. Pokaždé budou Interpelace zasvěceny jinému tématu, které je jednak spojeno s aktuálním děním, má ale i nadčasové přesahy a samo o sobě by se dalo nazvat uměním (tedy ne ve smyslu uměleckém, ale coby dovednost či schopnost).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Interpelace mají svojí internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na facebooku a twitteru.

Foto: Jiří Kropáček
Štěpán Kubišta:
Chceme Novou scénu především otevřít lidem

Interpelací se můžete zúčastnit i bez toho, abyste dorazili do divadla. V aktuálním čase ji najdete jako stream, tedy přímý přenos… kde jinde než na na Aktuálně.cz (zajišťuje jej akademická metropolitní síť Pasnet). I zde budete moci v debatě pokládat své on-line otázky, které se mohou dostat k panelistům.

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Hrabovský:
Nevím o žádné situaci, kdy jsem měl odejít a zůstal

Kromě Nové scény ND a Aktuálně,cz jsou partnery těchto pravidelných setkání také FAMU a Radio 1. Česká televize projevila zájem pořídit záznam a odvysílat jej (či jeho část) na programu ČT 2.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy