Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
28. 3. 2010 18:50

Blogeři a čtenáři debatují, kam ODS zavede Nečas

Hvížďala, Havel, Zahradil, Pehe a čtenáři o vývoji v ODS
Foto: Aktuálně.cz

"Topola nahradil klidný a rozvážný Petr Nečas, který se svou střízlivostí výrazně liší od naježeného a na moc roztřeseného a stále supějícího Jiřího Paroubka, což mu bude trochu komplikovat situaci," napsal ve svém blogu na Aktuálně.cz novinář Karel Hvížďala.

V textu o novém volebním lídrovi ODS uvedl, že o Nečasovi víme podle jeho názoru přinejmenším tři věci: nikdy se nezapletl s lobbisty, nechce velkou koalici a že "mezi panem Nečasem a prezidentem Klausem neexistuje žádná tenze a lze tedy očekávat, že by se prezident vůči ODS mohl chovat vstřícněji, což by mohlo ovlivnit příznivě i některé voliče".

Hvížďala si nicméně myslí, že Nečas jako volební lídr ODS zatím znamená jen příslib možné změny a vnitrostranický boj v ODS není u konce.

"Co o Petru Nečasovi rozhodně nevíme, je, jak se bude chovat pod silným vlivem lobbistů. Takovému tlaku doposud nebyl nikdy vystaven. Zcela je ignorovat nemůže, protože část jeho stranického týmu je na ně napojena a odmítne-li je, lze spekulovat o tom, že ho odstraní stejně jako Vladimíra Špidlu z čela ČSSD," myslí si.

Foto: Aktuálně.cz
Celý text Karla Hvížďaly: Topol, pan Nečas a volby

Nového volebního lídra ODS ve svém blogu na Aktuálně.cz hájí jeho spolustraník Jan Zahradil.

"Jako jeho klady novináři zpravidla vyzdvihují jeho bezúhonnost, pracovitost, neokázalý a slušný životní styl, schopnost odolat lobbyistickým tlakům či povrchním pozlátkům politického života. To vše je bezesporu pravda a v záplavě politiků, vyznačujících se pravým opakem řečeného, působí tyto Nečasovy vlastnosti osvěžujícím dojmem," napsal.

Foto: Aktuálně.cz
Celý text Jana Zahradila: Proč je Nečas pro ODS dobrou volbou

Jeho oponent z ČSSD, bývalý místopředseda vlády a současný europoslanec Jiří Havel, se ve svém blogu zabývá vnitrostranickými půtkami ODS a zmiňuje, že "Topolánkovci identifikovali jako hlavní kouli na noze ODS pražskou kliku Pavla Béma (Jančíka) a chtěli se pokusit ho odvolat". Podle Havla však Pavel Bém "tasil dříve a picnul svého soka nekompromisně do hlavy".

"Pistolník Bém tedy zůstává. Křeslo v poslanecké sněmovně má zaručeno. Přemysl Sobotka má hlasy pro prezidentskou volbu. Nečas má Topolánkovu lídrovskou židli, kterou přes Klausovu podporu projel před osmi lety. Vodrážka z Horní Dolní bude nouzově velet ODS. Jediné použitelné volební heslo, které zbylo, je, že Paroubek je fuj," uzavírá Havel.

Foto: Aktuálně.cz
Celý text Jiřího Havla: Topolánek a Bém-Pyrrhovo vítězství


Foto: Aktuálně.cz
Další blog k tématu: Topolánek nakonec odchází i neodchází. Co dál? ptá se Pehe 

 

Právě se děje

Další zprávy