„Důvod, proč ji studuji já, je jednoduchý: zabere minimum času a námahy a v budoucnu pro mě bude znamenat větší platové ohodnocení," píše o studiu na soukromé Univerzitě Jana Ámose Komenského čtenář vystupující pod přezdívkou Leontýn.
Rozsáhlou čtenářskou diskusi vyvolala reportáž Aktuálně.cz o pobočce této univerzity ve Starém Hrozenkově, kde semestr trvá dva víkendy.
Čtěte reportáž: Oxford ve Starém Hrozenkově - titul za 12 víkendů
Řada diskutujících upozorňuje, že dálkové studium znamená především samostudium a že také může být značný rozdíl v kvalitě jednotlivých soukromých škol a či dálkových forem studia, které rovněž někteří čtenáři kritizují jako snadnou cestu k titulu.
Vysokoškolský profesor Václav Hořejší ve svém blogu na Aktuálně.cz naopak píše: „Existence více než 40 soukromých vysokých škol ve mně budí temné obavy, jak to asi tyto ,výrobny titulů' fungují..."
Diskuse o kvalitě vysokých škol a udělování titulů v posledních týdnech rozpoutala zejména aféra kolem udělování takzvaných rychlotitulů na plzeňské právnické fakultě.
Jaké jsou vaše zkušenosti se studiem na soukromých školách či v dálkovém studiu? Dávají se podle vás někde tituly „zadarmo"? Setkali jste se s podváděním na českých VŠ? Svá svědectví posílejte na adresu [email protected]. Některé z příspěvků zveřejníme.