reklama
 
 

Šlechtová je královna Facebooku, upustila páru. Neschovává se za čau lidi jako Babiš

19. 3. 2019 17:30
Zatímco u Karly Šlechtové si trochu přejeme, aby její status byla recese, u Jednotní Alternativa pro Patrioty by bylo lepší, aby recese byla pravda.

Posledních několik dní je radostí pro fanoušky politické komunikace na sociálních sítích. Bývalé ministryni Šlechtové se splašila kladiva a trochu si zanadávala na Facebooku, poslanci Volnému a spol. z teď už neexistující ostravské SPD zase recesisti na Facebooku vyfoukli stránku s nesmyslným jménem jejich nové "politické strany".

Zatímco u Šlechtové si trochu přejeme, aby její status byla recese, u Jednotní Alternativa pro Patrioty by bylo lepší, aby recese byla pravda.

Bývalá ministryně pro místní rozvoj a obrany Karla Šlechtová svým více než 14 000 sledujícím na své facebookové stránce oznámila, že není ničí děvkou, že politika je svinstvo, hnus, všichni okolo ní lžou a že končí. Aby to celé nebylo při pátku tak negativní, přidala na konec svou fotografii s nejznámějším pudlem v České republice, miláčkem Rambohafíkem.

Fuck! Opravdu? Ja fakt nechapu? Bud jsem naprosto blba anebo vsichni okolo me jen lzou. Asi jsem venovala 4 roky sveho ministerskeho zivota necemu, cemu jsme verila a byla to jen pretvarka. V tomto neumim proste fungovat. A nebudu. Politika je svinstvo. Hnus. Jsem rada a nic NIC bych neudelala jinak. Devkou/ovci nikoho v politice fakt nebudu. Jsem pysna na vse, co jsem kdy ucinila a tesim se, az se vse jednou provali. Hodne stesti te cistote v me zemi. Guys, I was naive to work for “the” and “my” (really) state. All of you were right, I should have left much earlier. But I did believed. And I did not understand it. I had no idea people could be so cruel. So fuck them and it all. The SYSTEM always wins. I will be no bitch to anyone. Very proud of what I have done for my state, will never regret. Cheers to everyone. Live your life and forget the rest. It is not worth it, I am proof of that.

Zveřejnil(a) Karla Šlechtová dne 15. March 2019

Příspěvek právem vzbudil zájem mnoha lidí. Fanoušci Šlechtové se domnívali, že se tu naráží na její nezařazení na kandidátku za ANO do voleb do Evropského parlamentu. Není se čemu divit, z příspěvku to trochu vyplývalo: "Opravdu? Já fakt nechápu? Buď jsem naprosto blbá anebo všichni okolo mě jen lžou. Asi jsem věnovala 4 roky svého ministerského života něčemu, čemu jsem věřila a byla to jen přetvářka," napsala Šlechtová.

Není úplně běžné, aby se v době do posledního slova vypiplaného "čau lidi" marketingu (který samozřejmě píšou dobře zaplacení profesionálové) nějaký politik autenticky naštval a upustil trochu páry na sítích. Kdo z nás to nikdy neudělal? Exministryně později v rozhovoru pro Deník N uvedla, že nebyla rozmrzelá kvůli nezvolení na kandidátku, s politikou pokračuje, jen měla těžký týden. Na tom není nic špatného, Šlechtovou také šlechtí, že status nechala na sítích viset a stojí si za ním.

Pod statusem je přes 400 komentářů, spousta z nich ve stylu:

"Šlechtová se opila a píše na Facebook."

"Můžu poprosit o číslo na Vašeho dealera drog?"

"Takhle by politik neměl komunikovat."

Je zajímavé, jakým způsobem lidé reagují, když na ně zpoza marketingové vyumělkované mašinerie vykoukne člověk. Kuk! Fuj, hrůza, radši zalez! Ať nám raději věší bulíky na nos "bohové sociálních sítí". Takže sečteno podtrženo, nic hrozného se nestalo.

Na druhou stranu je velká legrace recesistická facebooková stránka nového "politického uskupení" Jednotní Alternativa pro Patrioty, do kterého utekla ostravská trojice z SPD Lubomír Volný, Ivana Nevludová a Marian Bojko. Nebudeme se teď zabývat tím, jestli by bylo šťastné volit uskupení, jehož název nedává smysl nebo má chybu v interpunkci - o zakladatelích to mnohé vypovídá.

Než se stihli rozhoupat, někdo jim vyfoukl facebookovou stránku a teď si z nich střílí. O politických a profesních kvalitách ostravské trojice odpadlíků z SPD nejlépe hovoří fakt, že si vlastně nemůžete být vůbec jistí, jestli do očí bijící amatérská stránka na Facebooku skutečně recese je, nebo není. A skoro jsem si až přál, aby to recese nebyla, protože by to nebylo vlastně žádné překvapení.

Ono je totiž těžké od sebe odlišit skutečné příspěvky poslance Volného, jako například šablonovité nápisy velkým bílým písmem na rudém pozadí: "Ano, Macronův plán je jako Mein Kampf" nebo "Demokracie je nadřazená islámu. Nezpochybnitelně!!!" - a na druhé straně recesistické duhové logo z falešného profilu politického uskupení vytvořené v textovém editoru.

Jsem upřímně zvědavý, jak bude vypadat ta oficiální stránka, s radostí si ji na chvíli zalajkuju. Karle Šlechtové přeju pevné nervy a Rambohafíkovi mnoho spokojených sedánků na hrobech neznámých vojínů na Vítkově.

autor: Ondřej Chlupáček | 19. 3. 2019 17:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama