reklama
 
 

Politikář: Polární záře, zatmění Slunce. Soudný den se blíží

20. 3. 2015 16:30
Tančí se na palubě Titaniku chorovod, nebo kozáček?

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Týden mezi polární září a zatměním Slunce vrcholí a nebeská znamení zasáhla i politiku. Paranormálních jevů bylo až příliš.

Polární záře prý věstí konec světa nebo přinejmenším světa tak, jak ho známe. V Evropě se za příklad dávají polární záře v noci z 25. na 26. leden 1938 a ze 17. na 18. listopad 1989. Když se k tomu poprvé v historii přidá navíc zatmění a taky Facebook, Twitter a selfíčka, je jasné, že na spadnutí není Armagedon, ale ještě něco mnohem hrozivějšího. Správně, průjezd amerického konvoje. Plameny pekelné se blíží.

* * * V den velkého zatmění Slunce zároveň OSN uspořádala Mezinárodní den štěstí a prezident republiky s chotí reprezentační ples s tombolou. Další důkazy, že soudný den se blíží. Tančí se na palubě Titaniku chorovod, nebo kozáček?

* * * Konvoj US Army ponese operační jméno Dragoon Ride, prosíme neplést s Diamond Race, což je tajný závod zbohatlíků v o něco rychlejších kárách. Zatím marně čekáme, kdy se k celé akci vyjádří dopravně-mezinárodně-bezpečnostní expert ČSSD Stanislav Huml (dodržování pravidel silničního provozu, přizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky, Yankee go home). Kdo jiný?!

* * * Po Dragoon Ride si to zbytky přeživších rozdají v mistrovství světa v bitvách, které se bude pro změnu plést s mistrovstvím světa v ledním hokeji, svolaném do Prahy v tom samém termínu.

 „Bojuje se v několika disciplínách, například pět proti pěti (hokej, pozn. red.), 21 proti 21, i v masových polních bitvách. Ale i v duelech, jako je triatlon - tedy boj jednoho proti jednomu na dlouhý meč, meč a štít, meč a pěstní štít zvaný pukléř," popsal očekávané dění na bojišti na Petříně prezident Mezinárodní asociace historického středověkého boje Anton Trubnikov.

Slavné májové dny: Nad Prahou řinčí meče a duní pukléře. Prezident republiky se na Rudém náměstí účastní přehlídky o něco vyspělejší techniky.

* * * Český rozhlas oznámil, že novou tváří pořadu „Jak to vidí“ bude Václav Klaus. Okamžitě se spustila vlna nevole, ale mohlo by být i hůř: kdyby Klaus v rádiu mluvil.

* * * Po „jak známo, Vietnamci neplatí daně“ přišel vicepremiér Babiš s myšlenkou “snad každý ví, že v ČT jsou manipulované reportáže“. Jde o axiomy, definované Wikipedií jako „tvrzení, která se předem pokládají za platná, a tudíž se nedokazují“. Přenesení axiomů z matematiky do celospolečenského kontextu bylo dřív poměrně běžné, například „Sovětský svaz, mírová hráz“ nebo „Socialisticky pracovat – socialisticky žít“. Prostě tak a basta fidli. Každý ví.

* * * Z přehledu poslaneckých náhrad za loňský rok mimo jiné vyplynulo, že pražští poslanci KSČM a KDU-ČSL (celkem čtyři) čerpají nejvyšší příspěvek na pronájem poslaneckých kanceláří (v Praze je draze), ačkoli ty mají ve stranických centrálách v ulici Politických vězňů, respektive na Karlově náměstí. Jde o 386 tisíc korun ročně, které tím pádem putují jako „malé domů“ do partajních rozpočtů.

Nejedná se o nic nového, tahle praxe už byla mnohokrát popsána a kritizována. Zmiňujeme ji tu proto, že nám připomněla takzvaný byznys s chudobou, tedy dojení státu skrze příspěvek na bydlení, který sociálně slabí vzápětí mění za nájem v předražených ubytovnách. Tak jen až bude příště řeč o tom dojení státu, pro pořádek.

Přejeme vám hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 20. 3. 2015 16:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama