| Názory
20. 11. 2006 16:40

Zpřísnit dohled sociálních pracovníků

S krokem pana Čunka v zásadě souhlasím, i když nejsem bez výhrad. Proč? Všude, kde žije společenství tzv. Romů, je velice hlučno, ničeho si neváží, nehledě na to, že se ve své egoistické podstatě do všech kolem sebe naváží.

Jsem z města, kde je jich celkem velké množství a jsou soustředěni na několika místech. Zkuste se projít v podvečerních hodinách (nehledě v nočních) třeba po Vítkovicích nebo Přívoze a pokud budete mít pocit svobody a bezpečí, tak mají nějaký významný pohřeb a nebo jsou na nekalých výletech. A tam, kde jsou, bych já nechtěl být.

Ať si zkusí naši "humanisté" bydlet v jejich okolí, hned změní názor. Říkají, že špatně bydlí - za to si můžou sami svým jednáním. Že nemají práci - vždyt ji ani nechtějí, sami nad sebou lámou hůl a ještě to svádějí na "gadže" (jejich chování ke svěřeným prostředkům je všeobecně známo). Nezodpovědnost, když už ne k vlastní osobě, tak hlavně k dětem - neposílají je do škol, jsou napůl gramotní. Příkladů by bylo více.
 
Na druhé straně znám jich pár (některé mám dokonce za sousedy), co se chovají slušně a nenatahují jenom ruku pro sociální dávky.
 
Nápravu bych viděl asi v tomto. Netřeba je integrovat, jen nad nimi zpřísnit - a to dosti podstatně - dohled sociálních pracovníků. Striktně dodržovat povinnosti, aby mohli uplatňovat svá práva. Pod heslem "neplatíš - nebydlíš". Taky by nebylo od věci apelovat na jejich "barony" atd, atd...
 
V mém okolí je několik komunit. Ať Vietnamci či Čínané, objevují se černoši (asi studenti), ale v jejich přítomnosti nemám pocit strachu a ostražitost není nutně na místě. Vím, o čem mluvím, byl jsem několikrát napadnut a následně okraden.
 
Přeji našim politikům s tímto problémem mnoho starostí a bolení hlav, aby dospěli ke zdárnému, alespon částečnému řešení.

Jan Plouhar, Ostrava, invalidní důchodce
 

 

Právě se děje

Další zprávy