Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
8. 4. 2015 15:00

Honí česká policie Francouzskou spojku, nebo kuřáky jointů?

Koukejte radši makat na těch banánech. Vždyť je to úplně absurdní.
Máte už něco?!
Máte už něco?! | Foto: Aktuálně.cz

Kontraband kolumbijského kokainu v samoobsluze firmy Lidl. Tenhle příběh zná od minulého týdne celá země, včetně příslušníků Policie ČR. O to víc některé z nich musí mrzet, jak je svět nespravedlivý. Ne každý policajt může být detektivem Jimmy Doylem a rozbíjet Francouzskou spojku. Drobná mravenčí práce na úseku boje s narkopodsvětím zůstává neprávem bez povšimnutí. Zkusme to protentokrát napravit.

Zatímco do zeleniny na Zbraslavi zabloudil medelínský kartel, jihočeská policie oznámila obvinění ze spáchání "přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy". 21letý muž "od března loňského roku do února roku 2015 na Vodňansku neoprávněně nejméně v deseti případech nabídl a poskytl marihuanovou cigaretu dalším osobám." A pozor, přitěžující okolnost: "Jointa společně na místě vykouřili." Uvádí policejní svodka.

Oba případy spolu pravděpodobně nesouvisejí. (Jestli byl vodňanský padouch ozbrojen banánem, policie neupřesnila.) Stejně tak bychom na oficiálním webu policie nečekali apríl, takže zpráva s datem 1. dubna je pravděpodobně pravá.

Takže. Republikou putuje - čirou náhodou objevený - metrák něčího koksu. Za miliardu. A policie žene k soudu někoho za desetinásobné "nabízení a poskytnutí" marihuanové cigarety. Zadarmo. Respektive v policejní zprávě se nepíše nic o tom, že by dotyčný mladík trávu prodával. Prostě hulili. A "nabízení" je podle zákona trestné. Že se zákon zhusta míjí s životní realitou (mládeže nejen na Vodňansku), policii může, a nemusí zajímat. Může si vybírat (kdy přivře oko).  

Dobře, nebudeme naznačovat, že policii velké ryby unikají a realizuje se na těch malých a ještě menších, až úplně nejmenších. Nebudeme míchat banány s jablky a Národní protidrogovou centrálu s okresním ředitelstvím ve Strakonicích. Ale víme, co by na to řekl tvrďák Doyle: Ku..a, nechte to plavat! Vždyť je to úplně absurdní. Koukejte radši makat na těch banánech. Máte už něco?! Nebo pořád počítáte, kolik jste předloni zabavili těch zatracenejch květináčů?

 

Právě se děje

před 7 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 47 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy