Tlupa lidí, zaplativší si z určitých důvodů jízdu, soupeří s jinou tlupou, která si také zaplatila jízdu. Z určitých důvodů.
Do tlupy jsi delegován jakožto pádlovač. Na základě tvých tvrzení se všeobecně usoudí, že to umíš.
Na krku dračí hlavy sedí bubeník a bubnuje. Frekvencí úderů udává rytmus a tempo. Je otočen čelem k tlupě, takže nevidí, kam se jede. Na to je vzadu kormidelník. Ten nebubnuje, ale všechno řídí. Oba jsou velmi důležití, neboť bez udání jednotného rytmu by mohl nastat mezi pádlovači chaos, střet pádel a následné zvrhnutí. Bez přesného udržování směru můžete zase doplout jinam než ostatní.
Infobox
Milí čtenáři,
neděle má být dnem odpočinku. I na komentářových stránkách vám proto chceme nabídnout oddych.
Po týdenní porci rozborů, komentářů nebo analýz vám Josef B. Albrecht zkusí vyprávět, jak vidí věci kolem nás. Jak je vidí člověk, který se narodil na horách, ale žije v Praze. Jak je vidí muž, který má již hodně prošedivělé vousy, a přesto si dobře rozumí s internetem.
Přejeme vám klidnou neděli.
V českých vodách se klání dračích lodí v posledních letech stalo již samozřejmou součástí oné symbolické přeměny naší společnosti v moderní evropskou, potažmo světovou společnost. Vždyť dračí lodě, toť jeden ze symbolů Číny.
Při pohledu ze břehu však i prostý občan, náhodný divák, shledává, že posádky lodí nejsou složeny z profesionálů, ale že je to jen takový rekreační sport. Pádlovači pádlují zhusta jen tak, aby se nestřetli pádly, a bubeníci i kormidelníci působí občas dojmem, že jim rumíček při nasazování dračích hlav chutnal. Někteří zanícení pozorovatelé jim to mají za zlé, ale ruku na srdce, otočíš zeměkoulí, když nemáš pevný bod?
A na co pevné body? Hlavně že to jede.
Modernímu rekreačnímu sportu zdar!!