Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
11. 7. 2014 17:00

Politikář: Jaký to úspěch jedince a my zas řešíme mince

Poslanec Huml vrší jednu dvojchybu za druhou, na centrálním dvorci se ozývá pískot.
Je to hodná holka... ale žádnej z nás nebere takový prachy. Zaslouží si vůbec tu výjezdní doložku?
Je to hodná holka... ale žádnej z nás nebere takový prachy. Zaslouží si vůbec tu výjezdní doložku? | Foto: CPA Eduard Erben

Politikář je pravidelná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Naše jestřábí oko už se nemůže dočkat, až si poslanec Stanislav Huml v neděli přijede do Fulneku pro čestné občanství. Imunita se mu tam bude zatraceně hodit. Ani o auto se nemusí bát, to mu zaručeně neodtáhnou.

Z řady ohlasů na nejhorší nevynucenou chybu tohoto roku nás zaujal facebookový profil favorita prezidentských voleb 2027 Tomáše Kluse a nástřel jeho inauguračního projevu: Není mi ouplně blaze, přihlédnu-li k oné bradavici na české povaze. Jaký to úspěch jedince a my zas řešíme mince. Jsem pln obdivu k jejímu umu a nehledím na sumu … Dál to pokračuje podobně, asi už jste poznali, že jde o remake. Původní verze zní: Prezident musí podporovat úspěšné a společnosti prospěšné osobnosti, které jsou často obklopeny závistivou hloupostí. A musí jim trvale říkat Nenechte se otrávit, a naopak závistivým hlupákům, za nimiž není žádná vlastní poctivá práce, musí trvale říkat Neotravujte.

Neotravujte!

Nemělo by také zapadnout, že naší Lvice se proti zlému Humlovi jako jeden z prvních zastal předseda svazu Ivo Kaderka, známý obdivovatel tenisové školy Lubomíra Štrougala (… tenis miloval a tenistům umožnil neskutečné podmínky. Díky němu měli výjezdní doložku a mohli jezdit na zahraniční turnaje). Doba se sice mění, ale závistiví, nepřejícní papaláši zůstávají a úspěch se neodpouští, proto je záslužné, že Kaderka jde ve stopách svého velkého učitele a brání výjezdní doložky.

Blahopřání.
Blahopřání. | Foto: www.vlada.cz

* * * Ještě zpátky k Wimbledonu. Všimli jsme si, že premiér Bohuslav Sobotka zaslal Petře Kvitové blahopřejný telegram, kde jí děkuje „za příkladnou reprezentaci České republiky“ (což pochopitelně bylo ještě předtím, než na toto téma zasmečoval Huml). Nebyl by to ale Úřad vlády, aby se nenašla nějaká formální chybička: v tomto případě datum „5. prosince 2014“). Takže kdo ví, jak to Sobotka myslel, a kdyby se ukázalo, že Kobra něco v Monaku vyšetří, může se tvářit, že je z obliga. Že to s tou příkladnou reprezentací tak nemyslel.

* * * Zatímco statistický úřad oznámil, že inflace opět klesla na nulu, odbory důrazně pohrozily, že když státní zaměstnanci nedostanou přidáno tři a půl procenta, vypuknou nepokoje. To jistě dává smysl. To nejsou žádné něčí prize money v librách šterlincích, nýbrž poctivě vydělané a krvavě zdaněné peníze.

V čele protestního pochodu půjdou poslanci Huml (ČSSD) a Zavadil (ČSSD) a senátor Štěch (ČSSD). Na ty do pětníku vyúčtované náhrady a nekřesťanské ceny v parlamentní kantýně už se taky nemůžou dívat.

* * * V pátek odpoledne se do zpráv vmísila informace, že lidstvo proniklo za hranice sluneční soustavy, což je podle dostupných zdrojů jeho druhý největší výkon po kanálu Dunaj-Odra-Labe.

* * * Skutečnou podstatu mnoha událostí a jevů, kterými nás politika obklopuje, můžeme pochopit, respektive docenit teprve s odstupem, když vyjdou najevo jejich širší souvislosti.

Věděli jste například, že manžel ministryně spravedlnosti Heleny Válkové je autorem řady zábavných i odborně populárních publikací, jako Proč je pivo lepší než žena, Věčný boj s blbcem (aneb jak na ně), Erotika ve vtipech a hádankách, Radost v kuchyni - Zábavná kuchařka pro zdravou rodinu či Milostné předehry - 365 způsobů?

Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy