reklama
 
 

Co má společného Andrej Babiš a muslimka

17. 8. 2018 11:15
Babiš by udělal dobře, kdyby se napadané muslimky jako předseda vlády, který si také prochází masáží nenávisti, dokonce i vydíráním, veřejně zastal.

Taková domácí klasika, pilně živená většinou místních politiků: správcové facebookové skupiny Miloš Zeman - prezident ČR nechutně zaútočili na českou muslimku Kateřinu Gamal Richterovou, zveřejnili její fotografie s falešnými popisky typu "Ne, uříznutý poštěváček holčičkám nechybí". Prasárna, která má lidi ještě víc poštvat proti muslimům (pokud to u nás vůbec jde).

A Okresní soud v Ostravě začne brzy řešit obžalobu na Romana H. z Ostravy, který předloni v létě vyhrožoval Andreji Babišovi zveřejněním osobních údajů jeho tehdy patnáctileté dcery na erotické seznamce. Taky pořádný hnus, navíc namířený dokonce proti dítěti.

Roman H. tehdejšímu ministru financí Babišovi vyhrožoval na facebookové stránce Anonymous a na Babišovu facebookovém profilu. Vydírání mělo politický kontext, obžalovaný po ministrovi požadoval, aby zrušil paragrafy nového zákona o loteriích, které znemožňují sázení po internetu a které Anonymous i Roman H. zřejmě vnímali jako cenzuru sítě. Zároveň byla terčem útoků elektronická evidence tržeb: "Pokud prošla EET, my přitvrdíme, a to hodně brutálně. Estébáku, poslední varování."

Sám Andrej Babiš pak podal trestní oznámení a žalobce Jan Novotný je dnes zjevně přesvědčen, že pachatele podezřelého rovněž z kybernetických útoků na Úřad vlády usvědčí.

Případ muslimky Kateřiny Gamal Richterové je čerstvý, poslední útoky na ni následovaly po sobotním pochodu Prague Pride za práva LGBT komunity, kterou Richterová podporuje.

Skupina Miloš Zeman - prezident ČR zneužila její fotografii z iniciativy HateFree Culture. Útočníci z fotky vyrobili album 23 obrázků a obdařili je texty, jako je ten o ženské obřízce nebo "Dě*ky šátek mít nemusí", "Žijeme mezi vámi, ale mimo vás" nebo "Mami, nejsem vidět" atd. Přidali popisek "Gamal Richterová, studentka islámského radikalismu spolupracující se státem financovanou organizací HateFree Culture", přičemž HateFree Culture se prezentuje jako iniciativa lidí, kteří usilují o život bez násilí a nenávisti.

Ukamenovat? Kde to žijeme?

Podvodné album samozřejmě vyvolalo patřičnou nenávistnou odezvu, v komentářích pod ním znělo "Zastřelit d*vku odpornú", "ukamenovat", "uklidíme vás… velice dobře… vápna dosti", "za tohle bych jí urval hlavu". Také Gamal Richterová proto hodlá podat trestní oznámení, což je dobře, nutné.

Je tedy jasné, co má společného Andrej Babiš a česká muslimka: oba čelí nenávisti rozpoutané na sociálních sítích (a oba pochopitelně nečelí jen těmto, ale mnoha dalším útokům).

Zároveň je to asi tak všechno, co mají společného, Babišův postoj k uprchlíkům, dnes v Evropě především k muslimům, je nepřátelský, premiér opakuje často, že "ani jednoho" nepřijmeme, a chce "bojovat za naši kulturu, za dědictví našich předků" (mezi něž patřil boj za svobodu náboženského vyznání, což ovšem premiér nejspíš neví).

Rozdíl mezi Babišem a Richterovou je i ve vztahu k prezidentu Zemanovi, Babiš je jeho kumpán, spojenec, oba jsou si navzájem zavázáni, kdežto na Richterovou odporně a lživě útočí skupina Miloš Zeman - prezident ČR. To sice samozřejmě není sám český prezident, zároveň však není známo, že by se Zeman od této nenávistné party někdy distancoval, ostatně právě jeho postoje jsou podstatou existence skupiny.

Další rozdíl mezi Babišem a Richterovou najdeme ve společenském postavení, on v době žalovaných útoků ministr a místopředseda vlády, dnes premiér, ona občan, odvážná žena, která hájí muslimy a další menšiny včetně LGBT a která odmítá šířící se nenávist.

Trestním oznámením Babiše se policie jistě zabývala poctivě, když vyústilo v obžalobu, a je to naprosto správné. Uvidíme, jak se budou detektivové a žaloba věnovat mnohem citlivějšímu trestnímu oznámení proti skupině Miloš Zeman - prezident ČR, proti lidem, kteří ve jménu prezidenta útočí na muslimy.

Zásadní rozdíl mezi Babišem a Richterovou tkví pak v tom, že ona se pokouší situaci uklidňovat, "působit pokoj", jak by řekli křesťané, k jejichž "kultuře" se i Babiš a Zeman hlučně hlásí, kdežto premiér i prezident jsou naopak rozeštvávači, působci nepokoje, tvrdého, nenávistného rozdělení společnosti, které nakonec dopadá i na ně samé.

Vyhrožování útoky na dceru Babiše je hnusné, nepřijatelné, útoky na muslimku Gamal Richterovou rovněž. Babiš by udělal dobře, kdyby se muslimky jako premiér, který si také prochází masáží nenávisti, veřejně zastal.

autor: Martin Fendrych | 17. 8. 2018 11:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama