Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
25. 9. 2015 16:00

Politikář: Bohorodičko, děkujeme za trenýrky!

Dosud jsme žili v domnění, že anarchy jsou Sex Pistols, kdežto fascist je režim, ne obráceně. Kavárenští povaleči mašírují v okovaných holínkách, to je dost úděsná představa. No future.
Foto: Reuters

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Týden plný chaosu v pondělí nad ránem po zásluze završí úplněk rudější než trenýrky a konec světa. Užívejme si, dokud je čas.

* * * Když ministr Nostradamus Chovanec po summitu vnitráků zatwítoval, že „císař je nahý“, vypadalo to jako pokračování kauzy trenky, ale vzápětí se ukázalo, že ve skutečnosti jde o nový Mnichov. Tak jako v osmatřicátém se mnichovská zrada opět odehrála zároveň s Oktoberfestem a my vyzýváme historiky, aby souběh obou událostí konečně náležitě prozkoumali. Protože kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat.

* * * Průzkum veřejného mínění odhalil, že podle 65 procent občanů bylo smyslem operace Kominík zesměšnění Miloše Zemana a 7 procent národa se domnívá, že by Ztohoveni měli být zavřeni do kriminálu. Tomu nevěříme, naši důvěru v průzkumy dnes definitivně zdevastovala informace, že Češi údajně patří mezi nejčistotnější národy Evropy a 78 procent z nás se minimálně (!) jednou za den sprchuje (!) a každý/každá třetí se osobní hygieně věnuje víc jak 50 minut denně (!). Tak určitě, vy respondenti.

* * * Tzv. brouka do hlavy nám nasadil mluvčí Ovčáček, kvůli kterému pořád přemýšlíme, jak se bytostně anarchistická performance na střeše prezidentského paláce dá vykládat jako akt nastupujícího fašismu. Dosud jsme žili v domnění, že anarchy jsou Sex Pistols, kdežto fascist je režim, ne obráceně. No nic. Kavárenští povaleči mašírují v okovaných holínkách, to je dost úděsná představa. No future.

* * * Z tradičního facebookobraní tentokrát vybíráme citát na téma obálková metoda Vratislav Mynář je představitelem arogance moci a politiky, která se vysmívá všem občanům. Prezident zřejmé vůbec netuší, jak mu jeho kancléř škodí, na kterém je kromě jeho pravdivosti zajímavé také to, že se nachází na profilu sociálnědemokratického poslance Antonína Sedi. Netipujeme, že by zrovna často chodil se Zdeňkem Škromachem na kafíčko.

* * * Očividně v reakci na polyhistora Václava Cílka, který žádá zapojení dobrovolných myslivců do domobrany před globálními hrozbami 21. století, uspořádal Český statistický úřad tiskovou konferenci, aby prezentoval nová čísla z fronty. Spokojenost panuje na úseku boje proti divokým prasatům (169 tisíc †, meziroční nárůst o 16 tisíc †), naopak rezervy zůstávají v odstřelu zajíců, kachen a bažantů. Myslivců je 92 247, čili každý v průměru odpráskne skoro dva divočáky ročně. S takovou se nemáme čeho bát!

* * * Výmluvnou zprávu o společenském významu spravedlnosti přinesla Česká televize, když poukázala na to, že úřední odměna pro přísedící u soudních procesů činí plných 150 Kč na den. Jak známo, například nastupující skladník v Amazonu v Dobrovízi bere 110 korun - na hodinu.

* * * Aby mohl zavile výt na ten rudý měsíc, informovala média, objevil se v Polabí sveřepý šakal obecný. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy