reklama
 
 

Politikář: Klaus tmelí, má nerv

24. 10. 2014 16:15
Tajemství Červeného Hrádku rozluštěno. Vzadu na nulu.

Politikář je pravidělná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Událostí týdne je oficiální návštěva prezidenta ČR v ČLR, během které nejvyšší státní představitel nadhodil, že by nebylo od věci vybudovat novou Hedvábnou stezku. Prozatím jako letecký most, než bude dokopán kanál Dunaj-Odra-Labe-Jang-c’-ťiang.

Ještě k té Hedvábné stezce: Import východního hedvábí do starověkého Říma, připomíná Wikipedie, měl za následek velký obchodní deficit a tím pádem ekonomickou devastaci Římské říše, hlavně její západní části. Máme na co navazovat.

* * * Zcela nový pohled na moderní československé dějiny a zejména na spory uvnitř mocenské špičky před Listopadem 89 přineslo interview Milouše Jakeše pro Reflex: „Od svých deseti jsem slávista,“ vyzpovídal se generální tajemník ÚV, zastánce konzervativního, obranného pojetí hry (tzv. vzadu na nulu).

Prakticky stoprocentně to potvrzuje hypotézu, že tím, kdo mu v Červeném Hrádku něco namíchal do pití, musel být zavilý sparťan Lubomír Štrougal. Více v pořadu Na slovíčko na ČT Sport, tématu se s oběma aktéry bude věnovat i příští Studio Fotbal – Dohráno Derby Speciál a moderátor David Kozohorský.

* * * Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) se rozhodl ustanovit poradní sbor s arcidůstojným názvem „Národní rada pro vzdělávání“ a hlavou přípravného výboru jmenovat Václava Klause. Osobnost, která takříkajíc tmelí naši společnost a je pověstná svou schopností formulovat stanoviska respektovaná širokými skupinami obyvatelstva bez ohledu na jejich jinak různorodá přesvědčení, je zárukou, že orgán splní své poslání: „zajistit kontinuitu vzdělávací koncepce“.

Klausův NERV počítá s ustavením odborných skupin. Dosud známými garanty jsou Václav Klaus (ekonomika a neekonomika), Václav Klaus (životní prostředí jako mýtus), Václav Klaus (Václav Klaus), Petr Hájek (mediální fikce a medicína) a Zdeněk Koudelka (právo a vězeňství).

Psací potřeby sebou.

 * * * Pravým smyslem komunálních voleb v Praze bylo samozřejmě nalosovat sestavu, která 2. prosince přestřihne pásku na tunelu Blanka. Těší nás, že v ní nechybí enfant terrible zdejší veřejné dopravy Karel Březina. To je stylové. Nejbližší soud má v pondělí.

* * * Nová ministryně místního rozvoje Karla Šlechtová (ano, nejsme jako politici, jsme tu za občany) si vzala v parlamentu slovo, jako by tam byla prvně na exkurzi se školou, a ne v pracovní době porcovala státní rozpočet na rok dva patnáct. „Vy jste všichni zákonodárci. Domnívala jsem se, že fungujete jinak. Domnívala jsem se, že máte vzájemný respekt, že tady nejsou žádné vulgarity, že tu fungujete opravdu jako Poslanecká sněmovna,“ zahovořila vyčítavě.

Úder na solar svého sebevědomí poslanci bleskově vykryli a vzápětí bodovali sami. „Základní polarita, kdo je tu za občany a kdo není, je přesně naopak. Za občany jsou tu zvolení zástupci lidu, vy jste se stala ministryní jiným způsobem než volbou lidem. To si uvědomte, a nikdy už tak nevystupujte,“ proškolil ministryni (a co víc, to arogantní feudální příjmení!) na téma všechna-moc-pochází-z-lidu Martin Novotný z ODS.

Ještě že jsme tenhle mač nemuseli soudcovat. Hezký víkend, milí čtenáři.

autor: Jan Lipold | 24. 10. 2014 16:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama