Jan Lipold Jan Lipold | Zprávy o páté
9. 10. 2015 17:30

Politikář: Týden česko-norského nepřátelství vrcholí

Přijíždějí Alexandrovci a také u nás vsadí na svá oblíbená hybridní vystoupení.
Severní nepřítel (ilustrační foto).
Severní nepřítel (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Politikář je občasná páteční rubrika, ve které účtujeme s politiky a politikou.

Politikář - Dobrý den, milí čtenáři. Oslavy týdne česko-norského nepřátelství v pátek vyvrcholily vyhlášením Nobelovy ceny míru. Norský Nobelův výbor, de facto samozvaná oselská kavárna, se fašizuje přinejmenším od roku 2010, kdy to dostal Liou Siao-po, bručící v čínském kriminále za "podněcování k podvracení státní moci". Té stabilizované společnosti, rozumíme si. Taková provokace! To to příště můžou dát rovnou sluníčkářům bez hranic. Nebo tomu jejich Barnevernetu.

* * * Jiří Ovčáček odpoledne na Facebooku oznámil, že černý týden Pražské kavárny pokračuje. Začíná připomínat výbuch senkrovny, dle zvyšující se frekvence urážek a vulgarit.

Stále zřetelněji se ukazuje, že tiskový mluvčí Hradu není v anarchistickém kroužku Ztohoven jen pouhým přidruženým členem, ale něčím, jako byl Magor pro rané Plastic People of the Universe – tedy uměleckým vedoucím, ideologem, dramaturgem, který nespoutanou kreativitu propojí s duchem doby a tvorbu zasadí do širšího rámce. Bohužel to tentokrát není underground, ale střední proud. Také nepodmíněný trest odnětí svobody není příliš pravděpodobný.

Ovčáček je naopak jistým laureátem letošní ceny pro nejinspirativnější osobnost v českém mediálním prostoru. Vyhlášení proběhne ve vile bratří Čapků vlevo dole. Lumpennobelisti ať puknou závistí.

Foto: www.alexandrovci.cz

* * * Ještě krátce ze showbizu. V sobotu pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana začíná turné Alexandrovců k 70. výročí osvobození. Legendární armádní těleso v posledních letech sází na takzvaná hybridní vystoupení se skladbami Queen či ABBy a podle dostupných informací tomu nebude jinak ani u nás. Po právní stránce je vše v pořádku: sankce Evropské unie se na nikoho ze souboru nevztahují a souhlas Parlamentu s pobytem cizích vojsk ve smyslu zákona číslo 300/2000 Sb. není potřeba, pokud se Alexandrovci nezdrží déle než 60 dnů, což spíš nezdrží.

* * * Zpráva z ODS: Jan Zahradil trucuje. A Evžen taky! Ten už ale hodně dlouho.

* * * Naši rubriku Tesat tentokrát obsadil Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se na dotaz Blesku vyjádřil ke vztahu předsedy správní rady Institutu Václava Klause ke golfovému klubu v Berouně: „Prezident (sic!) Klaus považuje golf za sport, jemuž se má člověk věnovat až ve stáří, takže dokud mu zdraví slouží, jde raději několikrát týdně na Štvanici na tenis. V šatně berounského golfového klubu nikdy nebyl, ale očekával bych, že s dvouciferným pořadovým číslem skříňky (34) by nesouhlasil.“

* * * Vpředu byznys, vzadu párty. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy