reklama
 
 

Trdelník versus kebab. Do parlamentu míří blesková kontrola z politické hygieny

9. 6. 2018 19:24
Gastropatriotismus vyhrává volby, ale etnoblafy číhají na každém rohu. I na politiky.

Úloha gastronomie v politice je nesmírná a poslední dny to jen obnažily. Piráti dostali čočku za to, že se fotili na ruské ambasádě s pelmeni. Poslanec Zdeněk Ondráček byl auf z jedovatého kebabu (otrava šašlikem by ho nechala v klidu nebo by ji prohlásil za fake news) a doporučil nahradit ho vepřovou krkovicí. A do třetice: Místopředsedkyni SPD-TO v Karlových Varech vytočilo, že na stánku s trdelníkem je fotka holčičky s kakaovou barvou pleti.

"Když vezmu, že trdelník patří Čechům, tak obrázek černošky se zmrzlinou je i pro mě dosti nevhodný. Jak vysvětlit firmě, že tento obrázek se k našemu trdlu opravdu nehodí?," napsala na svůj Facebook a pak smazala.

Dohromady: kvalitní břichabol.

Naše trdlo Čechům fakt nepatří, jen ho tak prodávají, ve skutečnosti naše není - ale mohlo by být! Přišel čas zabojovat o ochrannou známku, samozřejmě pod podmínkou, že trdelník cé zet smí na území Evropské unie konzumovat jedině vymydlení běloši.

Pomazánkové máslo a rum nám už sebrali, vytoužený copyright na smažák je v nedohlednu. Kvóty jsou, vypadá to, passé. Okamurovcům nezbývá než mlátit Brusel po hlavě trdelníkem, součástí jejich-naší (domnělé) národní identity.

Kebab a trdelník jsou jen dvě strany téže mince. Do rejstříku úspěšného politika patří gastropatriotismus a bude čím dál tím důležitější.

Trumpovi vyhrály volby fotky, jak do sebe valí hamburger s kopcem hranolků. Zeman na zabijačkách - to samé. Politik přistižený nad kosmopolitní, nebo dokonce multi-kulti kuchyní je ztracen. Jak stojí na standartě: Smrt abstinentům - a hlavně vegetariánům!

Termín "kavárna" je potřeba politicky domyslet. Co tam tak asi mají k jídlu, poctivou flákotu krkovice a moučník trdelník? Zapomeňte! Nepřátelské etnoblafy číhají na každém rohu.

Poslanci zbystřili a není náhoda, že tento týden intenzivně řešili parlamentní jídelní lístek. Špatně! Místo cen je měla zajímat politická způsobilost pokrmů a ta je už při letmém pohledu katastrofální.

Nebo si snad někdo myslí, že když se volení zástupci nadlábnou zeleninovou směsí Versailles, americkými brambory, svíčkovou Stroganov a plněným řízkem "Cordon bleu", mohou pak skutečně hájit české národní zájmy? Tatarská omáčka, anglická slanina, a dokonce kuskus, jako někde v no-go zóně! To už je vyložená provokace. Malostranský kuřecí steak to nevytrhne, navíc národně uvědomělejší zákonodárci si stěžují, že už jim leze ušima. Miloslav Rozner zahájil protestní hladovku.

Do parlamentní restaurace míří kontrola z politické hygieny. Žádost o svolání mimořádné schůze s jediným bodem "Reforma našeho stravování a politické přežití ve 21. století" podepsalo 201 poslanců. Zůstaňte s námi.

autor: Jan Lipold | 9. 6. 2018 19:24

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama